Strona główna

Rozstania nadszedł czas….

Ach… jak ten czas leci nieubłaganie i te dzieci, które tak niedawno przekraczały po raz pierwszy progi naszego przedszkola od dziś są już naszymi absolwentami.  W dniu 20 czerwca dzieci z grup: X, XI XII i XIII przygotowały uroczystość pożegnalną, na którą zostały zaproszone  władze miasta na czele z Panem burmistrzem Jarosławem Siekierko, pracownicy naszego przedszkola na czele z Panią dyrektor Iwoną Mojkowską, dyrekcje Szkół Podstawowych  oraz rodzice naszych najstarszych przedszkolaków.

Czytaj więcej: Rozstania nadszedł czas….

Ludzie listy piszą…- grupa VIII z wizytą na Poczcie

Przedszkolaki coraz lepiej orientują się w otaczającym je środowisku - warunkuje to zwiedzanie miejsc naszego miasta. Dzieci tym razem wybrały się na pocztę. Dzięki temu zapoznały się z zawodem listonosza, zwiedziły różne pomieszczenia urzędu pocztowego i zapoznały się z ich funkcjami.

Przedszkolaki mogły zaobserwować jak potrzebna i odpowiedzialna jest praca listonosza. Zwróciły uwagę na kolorystykę ubrania służbowego i znaki rozpoznawcze. Kierownik poczty przybliżył dzieciom znaczenie wyrazów takich jak: list, paczka, adresat. Podczas odwiedzin dzieci utrwalały nawyk właściwego, kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych.

Maluszki z gr. I z wizytą u fryzjera

Któż nie lubi dbać o swój wygląd?! Chyba każdemu zależy na tym, by atrakcyjnie wyglądać i dobrze się czuć. Mam tu na myśli wbrew pozorom nie tylko dorosłe panie… Takiego samego zdania są maluchy z I grupy, które 18 czerwca odwiedziły zakład fryzjerski „Selena” pani Iwony Zaremba. Dzieci z wielkim zainteresowaniem oglądały przybory niezbędne fryzjerowi w pracy: suszarki, szampony, prostownice, lakiery… Nie tylko płeć żeńska była zainteresowana nowym image, również chłopcy z wielką chęcią zasiadali na fotelu fryzjerskim, by przemienić się w prawdziwych „macho”, dzięki fryzurze „na irokeza”.

Czytaj więcej: Maluszki z gr. I z wizytą u fryzjera

Kulinarne szaleństwa maluchów

Od dawna wiadome jest, że wszystko, co podajemy dzieciom do jedzenia, przyczynia się do kształtowania ich przyszłych kulinarnych nawyków i upodobań. Prawidłowe żywienie ma ogromny wpływ na rozwój i zdrowie dziecka w wieku przedszkolnym, którego organizm intensywnie się rozwija. Najważniejszym czasem dla programowania naszego zdrowia i życia jest okres wczesnego dzieciństwa.

Niestety nasze najmłodsze pociechy nie potrafią same określić, co jest dla nich dobre i często wybierają potrawy, które w ich mniemaniu są smaczne. Brak wiedzy w temacie zdrowego żywienia zarówno wśród dzieci, jak i dorosłych niesie ze sobą poważne konsekwencje np. otyłość czy zmiany wywołane przez alergeny.

Czytaj więcej: Kulinarne szaleństwa maluchów

Dni Otwarte w Przedszkolu

DNOTWARTE

  Dyrekcja i Pracownicy Przedszkola Miejskiego nr 2 w Wysokiem Mazowieckiem

zapraszają

  wszystkich przyszłych Przedszkolaków wraz z Rodzicami

 do odwiedzania naszej placówki podczas Dni Otwartych,

 które odbędą się

22 i 26 czerwca 2018 roku o godzinie 15.30

  W programie:

 

22.06.2018r.

- spotkanie z rodzicami dzieci, które od 1 września 2018 roku rozpoczną w naszej placówce edukację przedszkolną. Spotkanie połączone będzie z prezentacją multimedialną, której celem jest przedstawienie oferty edukacyjnej przedszkola.

 

26.06.2018r.

- wspólne zabawy przy muzyce, zwiedzanie przedszkola. W tym dniu na dzieci czekać będzie wiele atrakcji. 

 

Dni Otwarte to  jedna z form adaptacji dziecka do warunków przedszkolnych. W tym czasie będą mieli Państwo również możliwość uzyskania potrzebnych informacji oraz okazję do rozmów z nauczycielami.

Z poważaniem Dyrekcja i Pracownicy Przedszkola

Grupa IX z wizytą w salonie fryzjerskim

Jest czas na zabawę i jest czas na poznawanie zawodów w ciekawy sposób. Przedszkolaki wybrały się z wizytą do pobliskiego salonu fryzjerskiego. Miały możliwość przyjrzeć się z bliska pracy fryzjera, a także zapoznać się z wyposażeniem salonu fryzjerskiego.

Pani Iwona- fryzjerka zapoznała dzieci z akcesoriami fryzjerskimi: nożyczki, grzebienie, suszarki, szczotki do modelowania, itp. Potem zaprosiła dziewczynki do zaplatania warkoczy i malowania kolorowych pasemek. Oczywiście dominował kolor różowy. Natomiast chętnym chłopcom pani „postawiła włosy na żel”.

Czytaj więcej: Grupa IX z wizytą w salonie fryzjerskim

V Festyn rodzinny

V Festyn rodzinny w  Przedszkolu Miejskim nr 2 pod hasłem ,,Polska rodzina razem się trzyma’’ w dniu 6 czerwca 2018 r. jest już za nami.

Uczestniczyli w nim rodzice z dziećmi, dziadkowie, absolwenci, przyjaciele i sympatycy naszego przedszkola.                                                                                       

Celem imprezy była integracja naszej społeczności lokalnej,zachęcanie rodziców do wspólnych zabaw ze swoimi dziećmi, a także dostarczenie uczestnikom festynu wielu okazji do radości, śmiechu i dobrego nastroju. Pogoda również nam sprzyjała dzięki czemu atmosfera była wspaniała.

Doroczny Festyn Rodzinny rozpoczęła Pani Dyrektor naszego przedszkola, witając zebranych gości.Z krótkim przemówieniem wystąpił Burmistrz naszego miasta. Uroczystość uświetnił taniec ludowy- krakowiak w wykonaniu grupy VII oraz montaż słowno-muzyczny zaprezentowany przez grupę XI.Fantastyczną zabawę zapewnili profesjonalni animatorzy w bajkowych strojach , którzy bawili nas zabawami i muzyką taneczną.

Czytaj więcej: V Festyn rodzinny

Maluchy i średniaki bawią się w teatr

Teatr w życiu dziecka jest bardzo ważnym czynnikiem wspomagającym jego rozwój, uaktywnia fantazję, a także marzenia i zainteresowania. Teatr to przede wszystkim wspomaganie kompetencji językowych dziecka. Nasza zabawa w teatr to przygotowane przez maluchy i średniaki przedstawienia na Dzień Mamy i Taty.

Czytaj więcej: Maluchy i średniaki bawią się w teatr

Truskawkowy mus

         W miesiącu czerwcu pojawiają się pierwsze sezonowe owoce, a wśród nich czerwone truskawki uwielbiane przez dzieci. Oczywiście są doskonałym źródłem witamin  i smakują znacznie lepiej niż słodycze. Przekonaliśmy się o tym na kolejnych zajęciach w ramach innowacji pedagogicznej.
         Przygotowaliśmy wszystko co było nam potrzebne:  truskawki, blender, odrobinę cukru, czekoladę do posypania i bita śmietanę do dekoracji. Wspólnie przypomnieliśmy zasady bezpieczeństwa przy korzystaniu z urządzeń elektrycznych oraz o konieczności mycia owoców przed zjedzeniem. Następnie dzieci kolejno podchodziły i wrzucały truskawki do pojemnika. Po nalaniu dla każdego przedszkolaka musu, dzieci delektowały się jego smakiem. Nic nie zastąpi dawki witamin tak  jak owoce.

Żołnierze przedszkolakom

„Do woja marsz, do woja! A ty nie płacz, miła moja!
Tu ofermę na gieroja, na kowboja zmienią ci…”

 Kolejny raz wojsko otwarło swoje podwoje przed najmłodszymi. Czwartego czerwca przedszkolaki z grupy X, XI, XII, XIII   miały niebywałą okazję odwiedzić Polową Kompanię Radiową w Plewkach i choć przez chwilę poczuć się jak prawdziwi żołnierze.

Dzieci już w autokarze były mocno podekscytowane i nie mogły spokojnie usiedzieć na miejscach. Na terenie jednostki bardzo miło powitali nas żołnierze, którzy przygotowali mnóstwo atrakcji. Przedszkolaki z ogromnym zainteresowaniem oglądały najnowsze urządzenia radiolokacyjne, dzięki którym pilnie jest strzeżona przestrzeń powietrzna naszego kraju. Wszyscy mogli obejrzeć i przymierzyć hełmy wojskowe, maski przeciwgazowe. Wielkim zainteresowaniem cieszyły się karabiny, pistolety i noże wojskowe.

Czytaj więcej: Żołnierze przedszkolakom

„Moje miasto - mój powiat - moja Ojczyzna” – 3 edycja konkursu

29 maja 2018r.  po raz trzeci w Przedszkolu Miejskim Nr 2 w Wysokiem Mazowieckiem odbył się powiatowy konkurs wiedzy pod hasłem „Moje miasto - mój powiat - moja Ojczyzna".

W konkursie wzięło udział sześć trzyosobowych drużyn reprezentujących pięcio i sześciolatki z: Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Szepietowie, Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Kuleszach Kościelnych, Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Jabłonce Kościelnej, Przedszkola Miejskiego Nr 1 „Świat Malucha” w Wysokiem Mazowieckiem, Niepublicznego Przedszkola im. Kubusia Puchatka w Szepietowie oraz z Przedszkola Miejskiego Nr 2 w Wysokiem Mazowieckiem. Współorganizatorem konkursu było Starostwo Powiatowe w Wysokiem Mazowieckiem, które było fundatorem nagród.

Czytaj więcej: „Moje miasto - mój powiat - moja Ojczyzna” – 3 edycja konkursu

DZIEŃ MAMY I TATY W GRUPIE X

23 maja 2018 roku w grupie X odbyła się uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty, podczas której dzieci zaprezentowały swój program taneczno – wokalno - recytatorski. Po występie przedszkolaki złożyły życzenia, następnie nie zabrakło mocy całusów, przekazane były prezenty w postaci ręcznie malowanych, gipsowych obrazków  oraz wiele uśmiechów i radości. Za swoje popisy przedszkolaki zostały nagrodzone gromkimi brawami.

Czytaj więcej: DZIEŃ MAMY I TATY W GRUPIE X

Zaproszenie na V Festyn Rodzinny

Dyrektor, Rada Rodziców i Grono Pedagogiczne Przedszkola Miejskiego Nr 2

 zapraszają serdecznie

 Rodziców z dziećmi,  dziadków, absolwentów i sympatyków naszego przedszkola

 na  IV Festyn Rodzinny

 w dniu 06 czerwca 2018 roku o godz. 14.30

(przy niesprzyjającej aurze- 14 czerwca)

na placu zabaw Przedszkola Miejskiego Nr 2

 

Czytaj więcej: Zaproszenie na V Festyn Rodzinny

Obchody stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę

           Kształtowanie miłości do ojczyzny u młodego pokolenia jest jednym z naszych najważniejszych obowiązków. Żeby dziecko zrozumiało słowo Polak – patriota, Ojczyzna należy małymi kroczkami przybliżać mu obraz kraju, rozniecać iskierkę patriotyzmu prostymi sposobami.

            W naszym przedszkolu przybliżamy dzieciom zagadnienia związane z patriotyzmem, zapoznajemy wychowanków i uczymy szacunku do historii, tradycji, symboli narodowych. Pokazujemy piękno naszego kraju i języka.

            W tym roku wzięliśmy udział w konkursie „Stulecie Niepodległości w Barwach Narodowych”, który realizowany jest z okazji Święta Narodowego Trzeciego Maja oraz Dnia Flagi Rzeczpospolitej Polskiej wraz z Młodzieżowym Domem Kultury w Białymstoku i Podlaską Rodziną Szkół Imienia Bohaterów Walki o Niepodległość Rzeczpospolitej.

            Udział w konkursie jest jedną z form przygotowywania się naszej placówki do udziału  w lokalnych obchodach Narodowego Święta Niepodległości 2018r.

 Zapraszamy do obejrzenia krótkiej prezentacji zamieszczonej poniżej, która ukazuje podjęte przez nas działania.

 

 

 

 

Obchody stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę

Przedszkolaki dbają o Ziemię!

        Dzień  Ziemi  obchodzimy w naszym przedszkolu co roku. W tym dniu dzieci z grupy VI przygotowały ekologiczne przedstawienie, podczas którego przedszkolacy dowiedzieli się jakie skarby ma nasza planeta. Następnie Pani Basia i Ewa przygotowały krótki quiz ekologiczny dla dzieci. Wszyscy znali bardzo dobrze odpowiedzi na pytania i byli niezmiernie aktywni. Na koniec przedszkolacy złożyli przyrzeczenie, w którym zobowiązali się szanować środowisko naturalne i te wartości, które należy przekazywać innym.