Strona główna

Poznajemy nasze miasto

Dnia 27 kwietnia 2022 roku przedszkolaki z grupy II uczestniczyły w wycieczce po naszym mieście. Podczas spaceru dzieci podziwiały piękno krajobrazu i ważne instytucje, między innymi Starostwo Powiatowe, Pocztę Polskę, Policję, Miejski Ośrodek Kultury, Urząd Miasta. Korzystając z pogody przedszkolaki wybrały się do pobliskiego parku w celu obserwacji zmian zachodzących w przyrodzie. Była to dobra okazja, do rozbudzenia zainteresowań otaczającą przyrodą, wzbogacenia wiedzy oraz kształtowania postaw proekologicznych u dzieci.

Grupa VII z wizytą w „Drukarni”

Dnia 8 kwietnia 2022 roku przedszkolaki z grupy VII odwiedziły Mazowieckie Zakłady Graficzne. Dzieci miały okazję poznać pracę drukarzy, obejrzeć prawdziwe maszyny, biuro oraz projekty książek i etykiet. Przedszkolaki dowiedziały się również w jaki sposób drukowane są książki oraz ile czasu trzeba na to przeznaczyć.

Każde dziecko otrzymało świeżo wydrukowaną etykietę oraz naklejki z ulubionymi postaciami z bajek.

„Na Niebiesko Dla Autyzmu”

5 kwietnia 2022 roku dzieci z grupy XI obchodziły Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Głównym przesłaniem tego dnia jest podnoszenie świadomości społecznej i propagowanie wiedzy na temat autyzmu. Od najmłodszych lat staramy się uczyć dzieci tolerancji, budować postawę empatyczną co pozwala na lepsze zrozumienie osób ze spektrum autyzmu.

Czytaj więcej: „Na Niebiesko Dla Autyzmu”

Dzień Autyzmu w grupie V i VI

W naszym przedszkolu temat autyzmu nie jest nikomu obcy, ponieważ uczęszczają do niego dzieci niepełnosprawne - w tym dzieci z autyzmem. 2 kwietnia obchodzony był Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Celem tego wydarzenia było zwiększenie świadomości i wrażliwości na temat autyzmu oraz zwrócenie uwagi na problemy z tym związane.

Czytaj więcej: Dzień Autyzmu w grupie V i VI

DZIEŃ GOFRA

25 marca grupa X i XI obchodziła nietypowe święto, a mianowicie Dzień Gofra. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się wielu ciekawostek na temat gofrów. Poznały zasady bezpiecznego korzystania ze sprzętu kuchennego. Utrwaliły przestrzeganie zasad higieny podczas posiłków oraz nawyków kulturalnego zachowania się przy stole. Przedszkolaki zapoznały się z przepisem na pyszne gofry oraz zapoznały się z sposobem ich przyrządzania.

Czytaj więcej: DZIEŃ GOFRA

Muzyka na wodzie.

Woda od wieków stanowiła inspirację dla artystów i kompozytorów na całym świecie. Podczas Światowego Dnia Wody to właśnie woda inspirowała naszych małych muzycznych  melomanów z grupy IX. Zatrzymaliśmy się wraz z Johannem Straussem nad pięknem  Dunaju, popływaliśmy wśród morskich alg, przy utworze Bernarda Andreas  Algues cz.1 wyłowiliśmy skarby z dna oceanu i posłuchamy pięknej muzyki na wodzie.

Czytaj więcej: Muzyka na wodzie.

Światowy Dzień Wody w grupie VIII

„Najwyższa dobroć podobna jest wodzie. Dobroć wody polega na tym, że przynosi ona korzyści dziesiątkom tysięcy rzeczy, mimo że z nikim nie walczy”.

Woda jest nam niezbędna do życia. Nie moglibyśmy cieszyć się życiem i światem, jaki znamy, bez obecności wody. O wodę więc trzeba dbać, oszczędzać, dobrze ją wykorzystywać. O tym wszystkim dowiedziały się dzieci z grupy VIII, które dnia 22 marca obchodziły Światowy Dzień Wody. Z tej okazji wszyscy przyszli ubrani na niebiesko.  Podczas zajęć wychowawczo-dydaktycznych przedszkolaki zapoznały się z tajemnicami tej niezwykłej, życiodajnej substancji, dowiedziały się w jaki sposób mogą podczas codziennych czynności oszczędzać wodę.

Czytaj więcej: Światowy Dzień Wody w grupie VIII

„ Lubimy pomagać”- maluszki z grupy I, II i III pomagają zwierzętom.

Dobry uczynek – ważna sprawa. Ktoś czeka na miłe słowo, pomocny gest, uśmiech lub wspólną zabawę, na pomoc drugiego człowieka. Czekają też na to zwierzęta. Każdy przedszkolak wie, co to znaczy pomagać innym, a szczególnie tym milusińskim czworonogom.

Czytaj więcej: „ Lubimy pomagać”- maluszki z grupy I, II i III pomagają zwierzętom.

„Witaj Wiosno” – powitanie wiosny przez dzieci z grupy VI

Przyjście  nowej  pory  roku – wiosny  jest  doskonałą  okazją  do  tego,  by  uzmysłowić  dzieciom, jak  wielkie  bogactwo  niesie  ze  sobą  budząca  się  do  życia  przyroda. W naszym  przedszkolu  przygotowania  do  pożegnania  zimy  i  powitania  wiosny  zaczęły  się  kilka  dni  wcześniej.  Zmieniła  się  dekoracja przedszkola  z  zimowej  na  wiosenną, a w  salach  zazieleniły  się  kąciki  przyrody.  Nie  zabrakło  również  prac  plastycznych,  dotyczących  pierwszych  zwiastunów  wiosny.

Czytaj więcej: „Witaj Wiosno” – powitanie wiosny przez dzieci z grupy VI

Wiem, jak oszczędzać wodę – rozstrzygnięcie konkursu plastycznego w Przedszkolu Miejskim Nr 2

Bez wody nie można żyć – o tym wiedzą wszyscy. Jest ona niezbędna do życia człowiekowi, zwierzętom i roślinom. Korzystamy z wody codziennie i jest to dla nas fakt tak oczywisty, że nie zastanawiamy się nad nim, np. idąc rano do łazienki.

22 marca obchodzimy Światowy Dzień Wody – tego też dnia w naszym przedszkolu odbyło się rozstrzygnięcie międzyprzedszkolnego konkursu plastycznego zorganizowanego przez Zakład Wodociągów, Kanalizacji i Energetyki Cieplnej w Wysokiem Mazowieckiem, który był również sponsorem nagród.

Czytaj więcej: Wiem, jak oszczędzać wodę – rozstrzygnięcie konkursu plastycznego w Przedszkolu Miejskim Nr 2

„Dzień dobrych uczynków” w grupie VIII

„Czasami jeden dobry uczynek…znaczy więcej niż tysiąc słów”

            Od dawna wiadomo, że dzieci potrafią czynić mnóstwo dobrych uczynków, czasami tylko o nich zapominają. 18 marca grupa VIII obchodziła Dzień dobrych uczynków” i postanowiła przypomnieć sobie: czym jest dobry uczynek? Przedszkolaki  wysłuchały wiersza Marzeny Szczepańskiej pt.: „Dobre uczynki”, z którego dowiedziały się, jakie dobre uczynki możemy zrobić dla swoich bliskich, oraz posegregowały ilustracje z dobrym i złym zachowaniem. Podczas zabawy ruchowej „Chętnie pomogę” dzieci  miały możliwość nawiązania bliższych relacji, budowania wspólnego zaufania i przyjaźni.

Czytaj więcej: „Dzień dobrych uczynków” w grupie VIII

Dzień Kolorowej Skarpetki

21 marca w grupie V i VI odbył się Dzień Kolorowej Skarpetki. Wszyscy tego dnia założyli kolorowe skarpety na znak solidarności z osobami z Zespołem Downa. Tym akcentem pokazujemy, że różnimy się tak niewiele, tak jak jedna niepasująca skarpetka.

Czytaj więcej: Dzień Kolorowej Skarpetki

"ŻEGNAJ ZIMO- WITAJ WIOSNO" czyli Pierwszy Dzień Wiosny w grupie XI.

Ach! Co to był za dzień! Słońce świeciło pierwszymi wiosennymi promykami prosto w okna naszej sali. Po długiej mroźnej zimie w końcu powitaliśmy wiosnę. Z tej okazji przedszkolaki z grupy XI przygotowały przedstawienie pt. "Wiosenna opowieść". Dzieci przebrane za bociany, zajączki, kwiatki, motylki, wiatr, deszczyk, słoneczko....tańcem, wierszem i piosenkami przywitały najpiękniejszą porę roku - Wiosnę.

Czytaj więcej: "ŻEGNAJ ZIMO- WITAJ WIOSNO" czyli Pierwszy Dzień Wiosny w grupie XI.

Dzień Dobrych Uczynków w grupie IX

               Dzień Dobrych Uczynków to święto społecznych i  bezinteresownych działań. Pomysłodawcą tej akcji jest Fundacja Ekologiczna ARKA, która zachęca do czynienia dobrych uczynków na rzecz ludzi, zwierząt  i środowiska naturalnego.

              Przedszkolaki z grupy IX przygotowały drobne upominki nowym kolegom z Ukrainy. Niespodzianka udała się bo widać było radość na twarzach Ani i Wiktora. W tym dniu wszyscy starali się być dla siebie wyjątkowo mili i uczynni.

Czytaj więcej: Dzień Dobrych Uczynków w grupie IX

„Dbajmy o postawę ciała” - spotkanie z fizjoterapeutką

Dnia 11 marca grupę II odwiedziła mama Michała – p. Agata Gołaszewska. Dzieci dowiedziały się na czym polega praca fizjoterapeuty i w jakich sytuacjach korzystamy z jego pomocy. Pani fizjoterapeutka pokazała różne przyrządy do ćwiczeń, a także przykładowe ćwiczenia wpływające na poprawną postawę naszego ciała.

Czytaj więcej: „Dbajmy o postawę ciała” - spotkanie z fizjoterapeutką