Strona główna

Wycieczka do sklepu owocowo - warzywnego

O tym jak ważne dla naszego organizmu i zdrowia jest spożywanie owoców i warzyw wiedzą dzieci z grupy XIII. Dnia 03.10.2019r. wybraliśmy się z wizytą do pobliskiego sklepu owocowo – warzywnego. Panie ekspedientki przyjęły nas z ogromnym entuzjazmem i dużą serdecznością. Dzieci wykazywały się ogromną wiedzą, bezbłędnie nazywały i wskazywały poszczególne warzywa i owoce, które można nabyć w sklepie owocowo – warzywnym. Przedszkolaki miały okazję, nie tylko przyjrzeć się im z bliska, dostrzec ich kształty, kolory i fakturę, ale również mogły poznać owoce i warzywa, które nie są hodowane w Polsce, czyli owoce egzotyczne.

Czytaj więcej: Wycieczka do sklepu owocowo - warzywnego

Dzień Przedszkolaka po raz kolejny

W piątek 27 września wszystkie przedszkolaki z Tęczowej Dwójeczki obchodziły Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Ten ważny dzień był dla dzieci okazją do świętowania, zabawy i radości z bycia Przedszkolakiem. Tegoroczna uroczystość Dnia Przedszkolaka przebiegała w klimacie cyrkowej zabawy. Hol przedszkolny, na której odbywała się zabawa zamienił się w prawdziwą „Arenę cyrkową”. Bawiliśmy się przy ulubionych piosenkach, muzyce, były pląsy, tańce w kole i w parach. Nie zabrakło kolorowych klaunów, Monia i Goni, którzy zapraszali dzieci do wspólnej zabawy i tańców.

Czytaj więcej: Dzień Przedszkolaka po raz kolejny

Wielkie sprzątanie

W dniu 26 września 2019r. dzieci z grup starszych naszego przedszkola po raz kolejny wzięły udział w ogólnopolskiej akcji ,,Sprzątanie Świata”.  Tegoroczna akcja miała na celu propagowanie selektywnego zbierania odpadów z podziałem na następujące frakcje: odpady plastiku, szkło, papier.

Czytaj więcej: Wielkie sprzątanie

Szukamy jesieni – grupa XIII na wycieczce w parku.

Jesień choć chłodna i słotna to kryje w sobie wiele piękna, które można zobaczyć tylko przez bezpośredni kontakt z przyrodą. Przedszkolaki z grupy XIII 23 września 2019r wybrały się do parku miejskiego w poszukiwaniu oznak jesieni. Dzieci obserwowały zmiany zachodzące w przyrodzie jesienią i barwy polskiej złotej jesieni, rozpoznawały najpopularniejsze gatunki roślin i zwierząt żyjących w parku.

Czytaj więcej: Szukamy jesieni – grupa XIII na wycieczce w parku.

Policjanci w Tęczowej Dwójeczce

Co robią policjanci, kiedy i jak wezwać ich na pomoc i jak prawidłowo zachować się na drodze i w domu - to treści, które poznały dzisiaj przedszkolaki z grupy VI oraz VIII. Była to doskonała okazja, aby poprzez zabawę przypomnieć dzieciom o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.

 Edukacja i profilaktyka to jedno z zadań wykonywanych przez policjantów, dla których bezpieczeństwo dzieci i młodzieży to jeden z głównych priorytetów. Funkcjonariusze zawsze odpowiadają na prośby placówek oświatowych, organizując spotkania edukacyjne dla dzieci i młodzieży. Tym razem miejscem policyjnej edukacji było nasze Przedszkole Miejskie Nr 2 w Wysokiem Mazowieckiem.

Czytaj więcej: Policjanci w Tęczowej Dwójeczce

W grupie XII impreza nie byle jaka! Mamy dzisiaj Święto Pieczonego Ziemniaka!

                Jesień to czas zbiorów ziemniaków, a przy tym doskonała okazja do wspólnej zabawy  i lepszego poznania tego popularnego warzywa. Z tej  okazji skorzystały przedszkolaki z grupy XII. 16 września wraz z paniami i swoimi rodzinami dzieci wybrały się autokarem do Państwa Karoliny i Marka Gołaszewskich do Gołasz Górk  na obchody Święta Pieczonego Ziemniaka.

Czytaj więcej: W grupie XII impreza nie byle jaka! Mamy dzisiaj Święto Pieczonego Ziemniaka!

Mali kucharze z grupy VII robią pizzę

Dzieci z grupy VII w dniu  13.06.2019 r. wybrały się na warsztaty kulinarne do pizzeri „ Da grasso”. Zadaniem przedszkolaków było przygotowanie pizzy. Jak przystało na prawdziwych szefów kuchni, dzieci poradziły sobie z tym znakomicie. Na cieście pojawiły się ciekawe kompozycje z sera, szynki, ananasa. Po udekorowaniu, pizze zostały wsadzone do pieca i upieczone.

Czytaj więcej: Mali kucharze z grupy VII robią pizzę

Książki w parku

W słoneczny czerwcowy dzień dzieci z grupy I i III wybrały się na wycieczkę do parku. Celem wyprawy było obejrzenie „ szafki z książkami”. Po dotarciu na miejsce nauczycielki wytłumaczyły , że ta „ magiczna szafka” ma w sobie książeczki, które przyniosły tam dzieci, ponieważ już je przeczytały lub z nich wyrosły. Powiedziały również, że one też mogą przynieść tam swoje stare książeczki, aby mogły posłużyć innym.

Czytaj więcej: Książki w parku

Bajka „Szewczyk Dratewka” w wykonaniu rodziców i nauczycieli na Dzień Dziecka.

We wtorek 04.06.2019r  w naszym przedszkolu miało miejsce niecodzienne wydarzenie. Tego dnia rodzice wraz z nauczycielami  przygotowali dla dzieci niespodziankę w postaci przedstawienia „Szewczyk Dratewka”. Wszyscy pięknie przebrani wcielili się w różne role. Oprócz tytułowego Szewczyka na scenie pojawiło się wiele barwnych i ciekawych postaci. Pomysłowo przygotowane kostiumy w połączeniu z muzyką, dekoracją i fenomenalną grą aktorską sprawiły, że całe przedsięwzięcie okazało się wielkim sukcesem.

Czytaj więcej: Bajka „Szewczyk Dratewka” w wykonaniu rodziców i nauczycieli na Dzień Dziecka.

Pięciolatki poznają „wirtualny świat”

W ramach rozwijania kompetencji cyfrowych Mama Angeliki zaprosiła nas  do szkolnej pracowni komputerowe, w której pracuje. Pani Agnieszka zaprezentowała przedszkolakom wyposażenie sali i sposób korzystania ze wszystkich urządzeń. Przedszkolaki mogły zapoznać się z pracą na tablicy multimedialnej oraz rozwiązywały zadania na komputerach. Dziękujemy za ciekawe zajęcia pani Agnieszce Porzezińskiej.

Wycieczka do pizzerii „Osteria”

Dnia 3 czerwca dzieci z grupy VIII z okazji Dnia Dziecka zostały zaproszone przez Państwa Anetę i Karola Korzenieckich (rodziców Natana) do pizzerii „Osteria”. Celem wycieczki było zapoznanie dzieci z wyglądem i wyposażeniem pizzerii. Przedszkolaki dowiedziały się również, na czym polega praca w tym miejscu i co oprócz pizzy można tam zjeść. Średniaki miały możliwość przypomnienia sobie zasad kulturalnego zachowania się w pizzerii, a także przy stole podczas posiłku.

Czytaj więcej: Wycieczka do pizzerii „Osteria”

Basenowe przygody...

            We wtorek 4 czerwca dzieci z grupy V odwiedziły Miejską Pływalnię Wodnik w Wysokiem Mazowieckiem.  Przedszkolaki bardzo długo oczekiwały na ten dzień , wszystkie dzieci wyposażone w kolorowe stroje kąpielowe oraz wszelakie akcesoria, bardzo aktywnie spędziły miłe chwile w wodzie.

Czytaj więcej: Basenowe przygody...

„Moje miasto - mój powiat - moja Ojczyzna” – 4 edycja konkursu

30 maja 2019r.  po raz czwarty w Przedszkolu Miejskim Nr 2 w Wysokiem Mazowieckiem odbył się powiatowy konkurs wiedzy pod hasłem „Moje miasto - mój powiat - moja Ojczyzna".

W konkursie wzięło udział sześć trzyosobowych drużyn reprezentujących  sześciolatki z: Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Szepietowie, Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Kuleszach Kościelnych, Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Jabłonce Kościelnej, Przedszkola Miejskiego Nr 1 „Świat Malucha” w Wysokiem Mazowieckiem, Niepublicznego Przedszkola im. Kubusia Puchatka w Szepietowie oraz z Przedszkola Miejskiego Nr 2 w Wysokiem Mazowieckiem. Współorganizatorem konkursu było Starostwo Powiatowe w Wysokiem Mazowieckiem, które było fundatorem nagród.

Czytaj więcej: „Moje miasto - mój powiat - moja Ojczyzna” – 4 edycja konkursu

Kochanym Rodzicom

„Bycie rodzicem to duże wyzwanie. Radosne chwile przeplatają się rezygnacją, szczęście ze zmęczeniem, a łzy wzruszenia z frustracją. Każdemu rodzicowi zależy na szczęściu ich dzieci i na tym, aby wyrosły one na wspaniałych i dobrych ludzi”

Mama - to dzięki niej jesteśmy na świecie. Często brakuję nam słów, aby opisać kim ona dla nas jest i co do niej czujemy. Mama i tata to wielkie słowa, które są synonimem miłości, dobra, ciepła rodzinnego i szczęścia. Mama i tata to pierwsze słowa każdego dziecka. Dla małego dziecka rodzice to najważniejsze osoby w jego życiu, należy więc dbać, troszczyć się i pielęgnować więź między dzieckiem a rodzicem. Dlatego też co roku w naszym przedszkolu nauczycielki pomagają dzieciom wyrazić ich miłość do rodziców organizując Dzień Rodziny.

Czytaj więcej: Kochanym Rodzicom

Rozstrzygniecie Międzyprzedszkolnego Konkursu Plastycznego „Z kulturą za pan brat”

W drugiej połowie maja w naszym przedszkolu odbyło się rozstrzygnięcie Międzyprzedszkolnego Konkursu Plastycznego Z kulturą za pan brat.

W konkursie wzięło udział 62 prace w czterech kategoriach wiekowych z pięciu przedszkoli. Do najważniejszych celów konkursu należało: wyrabianie pozytywnych postaw życiowych oraz wyrażanie przez dziecko znajomości kulturalnych zachowań w różnych formach ekspresji plastycznej. Jury brało pod uwagę oryginalność ujęcia tematu oraz samodzielność wykonania pracy.

Dziękujemy sponsorom za ufundowanie nagród oraz dyrekcji za umożliwienie przeprowadzenia konkursu.