Strona główna

Informacja o wakacjach 2021

               Przedszkole Miejskie nr 2 pełni dyżur wakacyjny w lipcu i sierpniu 2021 r. Prosimy o zgłaszanie dzieci do wychowawców grup na podstawie złożonych deklaracji. 

Deklaracje są dostępne w holu przedszkola.

Ogrodnik z wizytą w grupie XI

21 maja 2021r gościem w grupie XI była mama Wojtka, która na co dzień wykonuje zawód ogrodnika. Pani Dorota pokazała przedszkolakom jak profesjonalnie siać nasiona, sadzić cebulki kwiatów oraz przesadzać sadzonki. Przekazała również wiele cennych informacji na temat tego, czego roślina potrzebuje do życia. Każde dziecko wspólnie z Panią Dorotą miało okazję posadzić swoją cebulkę. Radości nie było końca.

Dzieci w sieci

Szanowni Państwo, zapraszamy do zapoznania się z broszurą przygotowaną przez Fundację Edukacji Zdrowotnej i Psychoterapii pt.: „Dzieci w wirtualnej sieci”. Bez wątpienia ten poradnik okaże się pomocny w procesie wychowania dzieci.

Jak rozpoznać, czy moje dziecko jest uzależnione od smartfona? Jak chronić dziecko przed internetową pornografią? Jak pomóc dziecku radzić sobie z zagrożeniami wirtualnego świata? – to niektóre pytania, na które próbują odpowiedzieć eksperci.

BROSZURA

KONCERT UCZNIÓW SZKOŁY MUZYCZNEJ

Dnia 19 maja 2021r. gościliśmy w naszym przedszkolu uczniów Samorządowej  Szkoły Muzycznej w Wysokiem Mazowieckiem. Spotkanie z muzyką na żywo dostarczyło najmłodszym melomanom muzyki  wiele pozytywnych emocji. Dzieci  w skupieniu wysłuchały przepięknych utworów muzyki klasycznej  oraz tanecznej.

Czytaj więcej: KONCERT UCZNIÓW SZKOŁY MUZYCZNEJ

W poszukiwaniu mieszkańców łąki

W piękny majowy dzień przedszkolaki z grupy VIII wybrały się na spacer na pobliską łąkę, aby poobserwować przyrodę. Wyprawa ta, miała na celu kształtowanie umiejętności obserwacji roślin i owadów, a także rozbudzanie zainteresowań przyrodą i otoczeniem. Dzieci ciekawe otaczającego je świata miały okazję do obserwowania roślin i zwierząt w ich naturalnym środowisku. Z niezwykłą uwagą badały otaczającą je przyrodę.

Czytaj więcej: W poszukiwaniu mieszkańców łąki

Konkurs Kraina Dobrych Manier

Konkurs Kraina Dobrych Manier wprowadza w arkana dobrego wychowania. Savoir-vivre to sztuka właściwego zachowania w różnych sytuacjach, dbania o to, by to co robimy było nie tylko miłe dla nas, ale także dla naszego otoczenia. W miesiącu kwietniu zaprosiliśmy wszystkie dzieci naszego przedszkola w ciekawą podróż po Krainie Dobrych Manier po  miejscach związanych z dobrymi manierami.

Czytaj więcej: Konkurs Kraina Dobrych Manier

Świętujemy Dzień Strażaka

Międzynarodowy Dzień Strażaka obchodzony jest 4 maja. W związku z tym dzieci z grupy VII tego dnia uczestniczyły w zabawach przybliżających im pracę strażaków. W trakcie działań dzieci dowiedziały się, że praca ta nie polega tylko na gaszeniu pożarów, ale jest również związana z ratowaniem ludzi podczas wypadków samochodowych, czy wykrywaniu zagrożenia przy ulatniającym się gazie.

Czytaj więcej: Świętujemy Dzień Strażaka

Dzień Pizzy w grupie V

W ramach realizacji treści  Jestem Europejczykiem,  pięciolatki z grupy V uczestniczyły w  zajęciach kulinarnych  „Włoska pizza”. Dzieci poznały różne ciekawe wiadomości o pięknym kraju jakim są Włochy, oglądały film edukacyjny o zabytkach Rzymu i tradycyjnych potrawach jedzonych we Włoszech.

Czytaj więcej: Dzień Pizzy w grupie V

„Pocztówka wielkanocna”- konkurs grafiki komputerowej

Wielkanoc jest najstarszym i najważniejszym świętem chrześcijańskim w naszym kraju. Wiąże się ona z licznymi obrzędami i zwyczajami zachowanymi do dnia dzisiejszego. Święta wielkanocne w życiu naszego przedszkola to czas poznawania polskich tradycji ludowych, malowania pisanek oraz wykonania palm.

Czytaj więcej: „Pocztówka wielkanocna”- konkurs grafiki komputerowej

Symbole narodowe

             Zaznajamianiu dzieci z symbolami narodowymi powinna towarzyszyć radość, a jednocześnie poczucie powagi tematu. Symbole narodowe powinny również wzbudzać dumę u dzieci z tego, że są Polakami. 

             Przez kilka dni przedszkolaki z grupy VIII podczas zajęć poznawały symbole narodowe i najważniejsze miejsca naszego kraju. Na zajęciach artystycznych czterolatki wykonały prace plastyczne związane z symbolami narodowymi. Efekty można podziwiać w naszej galerii.

Czytaj więcej: Symbole narodowe

Segregujemy śmieci- dbamy o przyrodę

Otaczająca nas przyroda jest bezcennym skarbem. Szacunku do niej trzeba uczyć dzieci już od najmłodszych lat, dlatego w grupie III odbyły się zajęcia, których głównym celem było zachęcanie dzieci do segregowania śmieci oraz dbania o otaczający świat. Dzieci rozpoznawały materiały, z których wykonane były odpady, a następnie segregowały je do odpowiednich pojemników (papier, szkło, plastik). Przedszkolaki świetnie współpracowały i z wielkim zaangażowaniem oraz radością uczestniczyły w zabawach ekologicznych.

Dzień Ziemi w grupie VII

Jak co roku, 22 kwietnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Ziemi. Celem święta jest promowanie proekologicznych postaw w społeczeństwie oraz budowanie wspólnej odpowiedzialności za Ziemię.

W czwartek pięciolatki z grupy VII szczególnie zastanawiały się jak chronić nasz wspólny dom – Ziemię, jak pomóc naszej planecie, aby ten wspólny dom stał się czysty, zdrowy i piękny.  Tego dnia towarzyszyła nam piosenka pt. ,,Nasza Planeta”.

Czytaj więcej: Dzień Ziemi w grupie VII

Dzień Ziemi w grupie XI

Co roku 22 kwietnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Ziem. Z tej okazji przedszkolaki z grupy XI przygotowały inscenizację poruszającą problematykę ekologiczną. Dzieci mistrzowsko odegrały swoje role, a kostiumy i przebrania idealnie wpisały się w ramy przedstawienia. Mali aktorzy utożsamiając się z odgrywanymi postaciami promowali postawy proekologiczne.

WITAJ WIOSNO! 2021.

Wiosna to pora najpiękniejsza, to cud natury powtarzający się co roku - jest  doskonałą  okazją  do  tego,   by  pokazać  dzieciom, jak  wielkie  bogactwo  niesie  ze  sobą  budząca  się  do  życia  przyroda.

 Dnia 23 marca 2021 Grupa IX przygotowała dla  społeczności przedszkolnej i rodziców barwne przedstawienie online  pt. „Witaj, Wiosno!” na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury. Dzieci miały okazję wzbogacić i poszerzyć swoją wiedzę z zakresu edukacji teatralnej i przyrodniczej. Z pewnością było to przeżycie niecodzienne: wcielić się  w rolę Wiosny, Pszczółki, Kwiatuszka, Motyla, czy Wiatru.

Czytaj więcej: WITAJ WIOSNO! 2021.

Segregację śmieci, znają wszystkie dzieci.

W grupie I odbyły się zajęcia, których głównym celem było zachęcanie dzieci do segregowania śmieci oraz dbania o otaczający nas świat. Dzieci rozpoznawały materiały, z których wykonane były odpady, a następnie segregowały je do odpowiednich pojemników (makulatura, szkło, plastik, metal). Przedszkolaki świetnie współpracowały i z wielkim zaangażowaniem oraz radością uczestniczyły w zabawach ekologicznych.