Strona główna

Dzień Kropki w grupie V i VI

Dnia 15.09.2022 roku dzieci z grupy V i VI świętowały Międzynarodowy Dzień Kropki - święto kreatywności, odwagi i zabawy którego celem jest pomoc dzieciom w odkrywaniu własnych talentów, poznaniu mocnych stron, wyrabianiu wiary we własne siły, wzbudzeniu w nich kreatywności, pomysłowości i zachęcenie do tworzenia oraz działania.

Czytaj więcej: Dzień Kropki w grupie V i VI

Wizyta grupy VI w sali edukacyjnej Niebieska Przystań

W dniu 08.09.2022 r grupa przedszkolaków z grupy VI wybrała się do sali edukacyjnej „Niebieska Przystań” mieszczącej się w Komendzie Powiatowej Policji w Wysokiem Mazowieckiem. Celem wizyty było poznanie pracy policjanta, wdrażanie dzieci do dbałości o bezpieczeństwo własne i innych oraz odpowiednie zachowanie w sytuacjach zagrożenia. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się, dlaczego tak ważne dla bezpieczeństwa jest noszenie odblasków oraz zapinanie pasów bezpieczeństwa.

Czytaj więcej: Wizyta grupy VI w sali edukacyjnej Niebieska Przystań

Pierwsze dni za nami gr. III.

        Pierwsze dni za nami, rozpoczynamy nową, wspaniałą przedszkolną przygodę. Dzieci z grupy III brały  udział w przygotowanych przez nas zabawach poznawczych, ruchowych i  umuzykalniających. Każdy dzień  jest  pełen uśmiechu i radości, dzieci poznają przedszkole, uczą się współpracy w grupie oraz samodzielności. 

 

Przyroda w oczach dzieci

Wiosna jest nie tylko piękną porą roku ale i bardzo ciekawą. Dzieci z ciekawością odkrywcy wyruszyły żeby odkrywać to, co skrywa przedszkolny plac. Roślinność znajdująca się w tym miejscu stanowi bogate środowisko przyrodnicze. Pokazywanie roślin czy zwierząt na rysunku, czy nawet na filmie nie zawsze wystarczy.

Czytaj więcej: Przyroda w oczach dzieci

Zabawy cieczą nienewtonowską w grupie III

         Nasze ostatnie zajęcia w ramach innowacji pedagogicznej Sensoryka dla smyka dostarczyły dzieciom niesamowitej zabawy.

Wspólnie przygotowaliśmy ciecz nienewtonowską, która jest niezwykła dzięki swoim właściwościom. Świetne doświadczenie dla małych rączek oraz ćwiczenie manualne.

Czytaj więcej: Zabawy cieczą nienewtonowską w grupie III

Wyjście do pizzerii "Osteria"

13 czerwca przedszkolaki z grupy VII udały się na wycieczkę do pizzerii „Osteria”. Celem wycieczki było zapoznanie dzieci z wyglądem i wyposażeniem pizzerii. Na początku szef restauracji przedstawił krótką historię tego popularnego włoskiego dania. Następnie przedszkolaki wzięły udział w profesjonalnym pokazie robienia pizzy.

Czytaj więcej: Wyjście do pizzerii "Osteria"

Wycieczka do Białegostoku

Dnia 8 czerwca przedszkolaki z grupy V i VI wybrały się na wycieczkę do Białegostoku. Głównym obiektem zwiedzania było Epi Centrum Nauki, w którym nauka łączy się z zabawą. To właśnie w tym miejscu dzieci mogą rozbudzić swoją kreatywność oraz ciekawość świata.

Czytaj więcej: Wycieczka do Białegostoku

Sprawne rączki- zabawy z wodą w ramach innowacji pedagogicznej Sensoryka dla smyka

Korzystając z pięknej pogody nasze kolejne zajęcia w ramach innowacji pedagogicznej mogliśmy zrealizować na świeżym powietrzu. Przygotowaliśmy dzieciom różne przedmioty: klocki, monety, patyczki od lodów, szklane kulki, słomki, zakrętki, śrubki i sprawdziliśmy, które z nich będą pływać po wodzie, a które zatonął. 

Czytaj więcej: Sprawne rączki- zabawy z wodą w ramach innowacji pedagogicznej Sensoryka dla smyka

Skąd się biorą produkty ekologiczne? - podsumowanie udziału w programie.

Przedszkole Miejskie Nr 2 w Wysokiem Mazowieckiem po raz trzeci przystąpiło do udziału w ogólnopolskim programie edukacyjnym. „Skąd się biorą produkty ekologiczne”. Program został opracowany wspólnie z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Celem programu było zwiększanie świadomości i wiedzy na temat rolnictwa ekologicznego oraz budowanie właściwych nawyków żywieniowych od najmłodszych lat.

Czytaj więcej: Skąd się biorą produkty ekologiczne? - podsumowanie udziału w programie.

Tonie, barwi, pływa

Dnia 2 czerwca 2022r dzieci z grupy VII rozpoczęły przygodę z eksperymentami. Przed przejściem do wykonywania doświadczeń dzień rozpoczęliśmy rozmową wprowadzającą jak i przypomnieniem zasad i reguł zachowania podczas wykonywanych doświadczeń.

Czytaj więcej: Tonie, barwi, pływa

„Uśmiech dziecka największym skarbem…” Dzień Dziecka w przedszkolu.

„Idzie misio, idzie słonik,

Lalka, piesek,  no i konik,

Wszyscy razem z balonami,

Z najlepszymi życzeniami.” 

-Jaki jest jeden z ważniejszych dni w przedszkolu?

-Tak, tak – to właśnie Dzień Dziecka.

Mnóstwo atrakcji oraz radości. Dzień Dziecka to jeden z najradośniejszych dni, na który czekają młodsze i starsze przedszkolaki. Mając na uwadze, że szczególnie w tym dniu dzieci powinny być uśmiechnięte, radosne i szczęśliwe, wszystkim zależy, aby był on wyjątkowy i długo wspominany.

Czytaj więcej: „Uśmiech dziecka największym skarbem…” Dzień Dziecka w przedszkolu.

Spotkanie ze strażakiem i ratownikiem medycznym

20 maja dzieci z grupy V i VI odwiedził tata Wiktora – pan Sebastian oraz ratownik medyczny – pan Daniel. Na spotkaniu panowie zademonstrowali tok postępowania podczas udzielania pierwszej pomocy w nagłych wypadkach. Dzieci uczyły się, jak należy sprawdzać przytomność osoby poszkodowanej i w jaki sposób można jej pomóc zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe.

Czytaj więcej: Spotkanie ze strażakiem i ratownikiem medycznym

Wycieczka do Powiatowego Urzędu Pracy

Dnia 9 maja przedszkolaki z grupy V i VI wybrały się na wycieczkę do Powiatowego Urzędu Pracy. Dzięki uprzejmości pani Dyrektor Anny Milewskiej oraz pani Sylwii Drewnowskiej dzieci zapoznały się z pracą urzędnika.

Czytaj więcej: Wycieczka do Powiatowego Urzędu Pracy

Poznajemy przyrodę wszystkimi zmysłami

10 i 13 maja 6 latki z grupy VI, IX, X, XI wybrały się na autokarową wycieczkę do Kurowa. Celem podróży był znajdujący się tam Ośrodek Edukacji Przyrodniczej „ Młynarzówka”, który odkrył przed dziećmi uroki Narwiańskiego Parku Narodowego.

Czytaj więcej: Poznajemy przyrodę wszystkimi zmysłami

Poznajemy nasze miasto

Dnia 27 kwietnia 2022 roku przedszkolaki z grupy II uczestniczyły w wycieczce po naszym mieście. Podczas spaceru dzieci podziwiały piękno krajobrazu i ważne instytucje, między innymi Starostwo Powiatowe, Pocztę Polskę, Policję, Miejski Ośrodek Kultury, Urząd Miasta. Korzystając z pogody przedszkolaki wybrały się do pobliskiego parku w celu obserwacji zmian zachodzących w przyrodzie. Była to dobra okazja, do rozbudzenia zainteresowań otaczającą przyrodą, wzbogacenia wiedzy oraz kształtowania postaw proekologicznych u dzieci.