Strona główna

Apteka miejsce (nie)zwykłe

„Gdy na jakiś ból narzekasz 
I gdy w domu był już lekarz, 
Do apteki by się szło!  (…)”

 W ramach realizacji tematyki tygodniowej Moje zdrowie i bezpieczeństwo 5 i 6- latki z grupy XIII wybrały się na wycieczkę do Apteki Pogodna mającej swoją siedzibę  przy ul. Białostockiej.

Po dotarciu na miejsce bardzo serdecznie przywitały nas panie farmaceutki. Dzieci opowiedziały w jaki sposób dbają o swoje zdrowie i w jakim celu przybyły do apteki. Dowiedziały się od pań, że szczególnie w okresie jesienno- zimowym jesteśmy narażeni na infekcje i aby temu zaradzić trzeba wspomagać organizm preparatami zawierającymi witaminy i zwiększającymi naszą odporność. Dzieci z wielkim skupieniem słuchały o tym, że przyjmowanie leków i witamin jest ważne dla prawidłowego funkcjonowania całego organizmu, a podawanie leków to zadanie wyłącznie dla rodziców.

Czytaj więcej: Apteka miejsce (nie)zwykłe

ODWIEDZIŁ NAS STRAŻAK

                  W dniu 18 listopada 2018 r. w grupie II Przedszkola Miejskiego Nr 2 w Wysokiem Mazowieckiem, odbyło się spotkanie ze strażakiem. Przybył do nas strażak – ratownik z Państwowej Straży Pożarnej w Wysokiem Mazowieckiem, Pan Patryk Wojtczuk

         W interesujący sposób dokonał prezentacji stroju strażaka oraz urządzeń używanych w trakcie akcji ratowniczej. Przeprowadził z dziećmi rozmowę na temat bezpiecznych zasad zachowania w domu i przedszkolu.

Czytaj więcej: ODWIEDZIŁ NAS STRAŻAK

Przedszkolaki dla Niepodległej

Niepodległość – trudne słowo, a to taka ważna sprawa dla każdego Polaka. Dla
małego i dużego, niepodległość znaczy wolność, tę odzyskaną i na kartach
historii zapisaną.

         W piątek  9 listopada w Przedszkolu Miejskim nr 2 w Wysokiem Mazowieckiem odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości.  Jubileusz 100  rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości stał się inspiracją do wspólnego świętowania. W ten sposób dzieci chciały oddać hołd tym, którzy poświęcili  życie w walce o wolność Ojczyzny.

Czytaj więcej: Przedszkolaki dla Niepodległej

Wycieczka średniaków na spektakl „Szewc Kopytko i Kaczor Kwak”

Aktor, scena, rekwizyty… to niewątpliwie atrybuty teatru. Dzieci 4-letnie z naszego przedszkola, żeby zgłębić tajniki sztuki pojechały na swoją pierwszą wycieczkę autokarową do Zambrowa na spektakl „Szewc Kopytko i Kaczor Kwak”. Podekscytowanie sięgało zenitu już po wejściu do autokaru, którym dzieci w większości jechały po raz pierwszy.

Czytaj więcej: Wycieczka średniaków na spektakl „Szewc Kopytko i Kaczor Kwak”

Las- od 100 lat polski i piękny

„Las kryje w sobie tajemnic bez liku,

nawet tuż obok Ciebie, w tym małym gaiku.

Stare drzewa historie sprzed lat opowiadają,

zwierzęta z zaciekawieniem ich słuchają...”

 Edukacja przyrodnicza i ekologiczna w przedszkolu jest  elemenem narodowej strategii edukacji ekologicznej i koncepcji zrównoważonego rozwoju. Zgodnie z założeniami podstawy programowej w pracy z dziećmi  wdrażamy edukację przyrodniczą i ekologiczną . Bazujemy na naturalnej ciekawości i aktywności dzieci. Umożliwiamy wszystkim dzieciom zdobywanie wiedzy i umiejęności niezbędnych dla poprawy stanu środowiska. Tworzymy nowe wzorce zachowań i postaw mając na uwadze troskę o jakość środowiska. Kształtujemy wrażliwość zarówno na piękno, jak i na szkody wyrządzone przez człowieka środowisku. Uczymy szacunku dla innych istot. Oddziałujemy na styl życia i świadomość ekologiczną dzieci.  Kształtujemy nawyki i zachowania proekologiczne już od wczesnego dzieciństwa.

Czytaj więcej: Las- od 100 lat polski i piękny

Sok z jesiennych owoców

Kontynuując w bieżącym roku szkolnym innowację pedagogiczna Mali kucharze, w październiku przygotowaliśmy sok z jesiennych owoców i warzyw.

Rozpoczęliśmy od przypomnienia wyglądu nazw owoców i warzyw. Szczególnie tych, które dojrzewają i są najsmaczniejsze jesienią. Każdy przedszkolak doskonale wie, jak bogate w witaminy są soki owocowe oraz jak ważne dla zdrowia jest ich częste picie.

Czytaj więcej: Sok z jesiennych owoców

Przedszkole Miejskie Nr 2 laureatem w konkursie Stulecie niepodległości w Barwach Biało- Czerwonych

Bardzo chętnie bierzemy udział we wszelkich konkursach plastycznych, tanecznych, recytatorskich na różnych szczeblach. Wzięliśmy również udział w wojewódzkim  konkursie organizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury w Białymstoku oraz Kuratorium Oświaty, pt. Stulecie niepodległości w Barwach Biało- Czerwonych.

Warunkiem udziału w konkursie było opracowanie i zrealizowanie przedsięwzięcia , które zintegruje społeczność przedszkolną podczas przygotowywania świątecznych dekoracji w budynku i na zewnątrz przedszkola. Przedsięwzięcie to miało za zadanie odnaleźć nowe, interesujące i integrujące całą społeczność przedszkolną: dzieci , nauczycieli i rodziców formy przeżywania świąt narodowych. Celem było również kształtowanie szacunku do symboli narodowych i tworzenie nowych tradycji.

Czytaj więcej: Przedszkole Miejskie Nr 2 laureatem w konkursie Stulecie niepodległości w Barwach Biało- Czerwonych

Mali badacze

25 października dzieci z grupy VIII miały możliwość stać się prawdziwymi badaczami… a to wszystko dzięki wodzie i badaniu jej właściwości. Zadaniem małych naukowców było sprawdzenie jaki smak, zapach i kolor ma woda oraz które przedmioty będą w niej pływały, a które tonęły. Dzieci z zamkniętymi oczami losowały akcesoria z „magicznego” pudełka i same sprawdzały, czy wylosowany przedmiot utrzymuje się na powierzchni czy też opada na dno.

Czytaj więcej: Mali badacze

Pieczemy gofry

19 października w naszym przedszkolu pięknie zapachniało… a to za sprawą zajęć kulinarnych w ramach tematyki tygodniowej. Zaraz po śniadaniu zabraliśmy się do pracy – rozpoczęliśmy od przygotowania produktów – jajka, mąka, mleko, olej itd. Każde dziecko miało możliwość użycia miksera (oczywiście zgodnie z zasadą bezpiecznego korzystania z urządzeń elektrycznych), czy też mogło dodawać wskazane artykuły. Radości nie było końca…

Czytaj więcej: Pieczemy gofry

PRZEDSZKOLACY W PIEKARNI

18 października dzieci z grupy X, XI i XII wraz z wychowawczynią były na wycieczce w piekarni „Piątnica” w Wysokiem Mazowieckiem., celem której było poznanie różnego rodzaju pieczywa oraz uzyskanie informacji na temat zawodu piekarza.

Czytaj więcej: PRZEDSZKOLACY W PIEKARNI

ŚWIĘTO DRZEWA W GRUPIE 6 LATKÓW

17 października 2018 r., w grupie X, XI, XII ( 6- latków) obchodziliśmy Dzień Drzewa. Celem akcji jest wzbogacenie wiadomości dzieci na temat drzew i ich znaczenia w środowisku; kształtowanie opiekuńczego stosunku do roślin, rozwijanie postaw proekologicznych, tworzenie warunków do różnorodnej aktywności dzieci;  pobudzanie wyobraźni dziecięcej przez muzykę, słowo, ruch, działalność plastyczną, kształtowanie motywacji do samodzielnego czytania, rozwijanie umiejętności współdziałania w zespołach.

Czytaj więcej: ŚWIĘTO DRZEWA W GRUPIE 6 LATKÓW

Dziś dla Was bukiety naszych serc

            15 października był w naszym przedszkolu wyjątkowym dniem. Na twarzach Pani Dyrektor, Pań nauczycielek oraz pracowników obsługi pojawiły się jeszcze większe niż na co dzień uśmiechy, a serca zabiły mocniej. Ten pogodny i ciepły nastrój zawdzięczamy przedszkolakom z grupy XI, którzy pięknie zaprezentowali dla wszystkich zaproszonych gości, specjalnie przygotowany na tę okazję występ.

Czytaj więcej: Dziś dla Was bukiety naszych serc

Pyszne witaminki- robimy sałatkę owocową.

We czwartek 11 października było w naszym przedszkolu przesmacznie, a przede wszystkim zdrowo! Dzieci z grupy VI na zajęciach własnoręcznie przygotowały pyszną, witaminową sałatkę. Dzieci przyniosły z domów różne świeże owoce. Były jabłka, gruszki, banany, śliwki, brzoskwinie, nektarynki, kiwi, pomarańcze,  winogrona. Wszyscy mieli soczyste minki na widok tak smakowitych owoców i każdy ochoczo zabrał się do pracy.

Czytaj więcej: Pyszne witaminki- robimy sałatkę owocową.

Wycieczka do Ciechanowca

Dnia 08. 10. 2018 r. przedszkolaki z grupy X, XI i XII odwiedziły Muzeum Rolnictwa im. Krzysztofa Kluka w Ciechanowcu. Najpierw zwiedziły wozownię, gdzie obejrzały zabytkowe pojazdy konne, lokomobile parowe, maszyny i narzędzia rolnicze, których dawniej używano do uprawy roli. Dzieci z dużym zaciekawieniem oglądały wiejskie budynki drewniane – mieszkalne i gospodarskie wokół których w zagrodach znajdowały się żywe zwierzęta. 

Czytaj więcej: Wycieczka do Ciechanowca

Gdzie rosną owoce?

Przedszkolaki z grupy VI bez wątpienia znają odpowiedź na to pytanie, a to za sprawą wycieczki, która odbyła się 8 października. W ten piękny i słoneczny jesienny dzień udały się wraz z nauczycielką do ogródków działkowych „ Pszczółka”, aby z bliska przyjrzeć się drzewom owocowym.

Czytaj więcej: Gdzie rosną owoce?