Strona główna

Bukiet dla Babci i Dziadka

„Jest taki jeden, no może dwa dni w roku…

To Święto Babci i Święto Dziadka…

Łza wówczas się kręci w oku…

o tym ważnym Święcie dobrze pamiętamy

i dla naszych Dziadków niespodzianki mamy”

 

Dzień babci i dziadka to szczególne dni, kiedy to wnuki mogą okazać ukochanym Babciom i Dziadkom  swoją miłość, wdzięczność i przywiązanie. Dnia 17 stycznia w grupie X przedszkolaki wraz z zaproszonymi Gośćmi świętowali tą wspaniałą uroczystość. Dzieci z wielkim zaangażowaniem recytowały wierszyki oraz śpiewały wspólnie piosenki na cześć kochanych Dziadków. Z największą starannością wykonały też upominki, które wręczyły dla Babć i Dziadków.

Czytaj więcej: Bukiet dla Babci i Dziadka

Wycieczka do biblioteki

Dzieci z grupy VIII w ramach innowacji „Magia książki” udały się na wycieczkę do Miejskiej Biblioteki  Publicznej w Wysokiem Mazowieckiem. Czekała tam na nas Pani Bibliotekarka, która zapoznała dzieci z tajnikami tego magicznego miejsca. Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem słuchały wszelkich informacji. Zdecydowana większości dzieci była pierwszy raz wśród tylu książek.

Czytaj więcej: Wycieczka do biblioteki

Cud Wigilijnej Nocy

„Jest taki czas, co łzy w śmiech zamienia,

jest taka moc , co smutek w radość przemienia,

jest taka siła, co spełnia marzenia…

To właśnie magia Świąt Bożego Narodzenia”.

 Święta Bożego Narodzenia są najbardziej rodzinnymi i ciepłymi świętami, pozwalającymi poczuć serdeczność i miłość wszystkich wokół. Zarówno dzieci jak i dorośli z niecierpliwością oczekują ich nadejścia.  O dobrym przeżyciu Bożego Narodzenia pomaga świadome pielęgnowanie tradycyjnych zwyczajów i rytuałów świątecznych. Jednym z nich są Jasełka, czyli widowisko o Bożym Narodzeniu, którego treścią jest historia narodzenia Pana Jezusa.  Ten magiczny czas, tę piękną atmosferę dało się odczuć również w naszym przedszkolu. Dnia 16 grudnia 2022 roku dzieci z grupy VI wcieliły się w rolę aktorów i zaprezentowały  wyjątkowe Jasełka dla rodziców oraz zgromadzonych gości, wśród których byli  m.in. Burmistrz Miasta Wysokie Mazowieckie Jarosław Siekierko, Wiceprzewodniczący Rady Miasta Adam Buciński, Przewodnicząca Komisji Kultury i Oświaty Sylwia Wasilewska, Dziekan Dekanatu Wysokomazowieckiego ksiądz prałat Ryszard Niewiński, a także emerytowani pracownicy przedszkola i oczywiście przedszkolaki.

Czytaj więcej: Cud Wigilijnej Nocy

BÓG SIĘ RODZI …

                                     ,,Niech te święta tak wspaniałe, będą całe jakby z bajek.

                                                                     Niechaj gwiazdka z nieba leci, niechaj Mikołaj tuli dzieci.

                                               Niech choinka pachnie pięknie, no i radość wszędzie będzie”.

Święta Bożego Narodzenia to czas piękny i wyjątkowy, dlatego dnia 20 grudnia w grupie  X odbyło się spotkanie opłatkowe połączone z montażem słowno- muzycznym przygotowanym przez dzieci z grupy dziesiątej.

Dzień ten był bardzo nastrojowy. Rodzice obejrzeli występ swoich pociech, po czym wspólnie złożyli sobie życzenia Świąteczne.

Pasowanie na przedszkolaka - Grupa III

7 grudnia 2022r. w Przedszkolu Miejskim nr 2 miało miejsce uroczyste Pasowanie na przedszkolaka – pierwsza ważna uroczystość w życiu najmłodszych wychowanków naszego przedszkola. Grupa III dołączyła do wielkiej społeczności przedszkolnej. Maluszki odświętnie ubrane i z uśmiechami na twarzach, recytowały wierszyki, śpiewały piosenki oraz zatańczyły dla przybyłych gości.

Czytaj więcej: Pasowanie na przedszkolaka - Grupa III

MIKOŁAJU, MIKOŁAJU……

„6 grudnia – jak dobrze wiecie,
Święty Mikołaj chodzi po świecie.
Dźwiga swój worek niezmordowanie
i każde dziecko prezent dostanie.
A kiedy rozda już prezenty,
wraca do nieba uśmiechnięty” 

         W dniu 6 grudnia nasze przedszkole odwiedził bardzo miły i długo oczekiwany gość. Miał czerwony strój, długą, białą brodę, dźwigał na plecach bardzo ciężki worek, a w nim prezenty. To nie mógł być nikt inny tylko MIKOŁAJ- niezwykle wesoły, rozmowny i chętny do wspólnej zabawy i tańca. Pomimo braku białego puchu, jak co roku przybył na czas.

Czytaj więcej: MIKOŁAJU, MIKOŁAJU……

I TWÓJ MIŚ MOŻE ZOSTAĆ RATOWNIKIEM!

 W listopadzie 2022 r. dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 2 w Wysokiem Mazowieckiem wzięły udział  w akcji charytatywnej I TWÓJ MIŚ MOŻE ZOSTAĆ RATOWNIKIEM!. Akcja została zorganizowana przez pracowników przedszkola przy współpracy z Komendą Powiatową Policji w Wysokiem Mazowieckiem oraz Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Wysokiem Mazowieckiem. Celem akcji była zbiórka maskotek ( nowych i używanych), które trafią do dzieci poszkodowanych w wypadkach samochodowych czy pożarniczych. Zebrane maskotki zostały przekazane odpowiednim służbom ratowniczym naszego miasta.

Służbom ratunkowym składamy podziękowania za współpracę.

Serdecznie dziękujemy przedszkolakom, a w szczególności ich rodzicom za tak ogromne zaangażowanie w akcję.

Mikołajki w grupie IX, X, XI

   6 grudnia przedszkolaki z najstarszych grup obchodziły Mikołajki. Czekając na wyjątkowego gościa, dzieci z grupy IX, X, XI  wspólnie rozwiązywały quizy i zagadki mikołajkowe oraz uczestniczyły w zabawach ruchowych. Wyczekiwany „gość” pojawił się z workiem pełnym prezentów. Został zaproszony do wspólnego tańca. Następnie udał się do każdej z grup, aby rozdać prezenty. 

JESTEŚMY JUŻ PRZEDSZKOLAKAMI! - uroczyste pasowanie dzieci z grupy I, II i IV

Przedszkole to nowy świat,

Który poznaję każdego dnia.

Wszystkim zadaniom czoła stawimy,

Z każdym wyzwaniem sobie poradzimy.

„Pasowanie na Przedszkolaka” to ważny i wyjątkowy dzień dla dzieci z najmłodszych grup,  które we wrześniu po raz pierwszy przekroczyły próg naszego przedszkola. Każda z uroczystości rozpoczęła się  krótkim występem artystycznym, w którym maluszki zaprezentowały swoje umiejętności – udowodniły, że są samodzielne,  pięknie śpiewają, wesoło tańczą i chętnie uczą się przez zabawę.

Czytaj więcej: JESTEŚMY JUŻ PRZEDSZKOLAKAMI! - uroczyste pasowanie dzieci z grupy I, II i IV

PLUSZOWY MIŚ W GRUPIE VI

Duże, małe, kolorowe, puchate i mięciutkie. Pluszowe misie oraz inne przytulanki opanowały grupę VI. Przybyły ze swymi małymi właścicielami, żeby bawić się i świętować. W ramach obchodów Światowego Dnia Pluszowego Misia 25 listopada przedszkolaki uczestniczyły we wspólnej zabawie w misiowej krainie.         Dzieci w tym dniu przyszły do przedszkola ze swoimi pluszowymi ulubieńcami – misiami. Pluszowy miś miękki, miły w dotyku jest ulubieńcem wszystkich dzieci.

Czytaj więcej: PLUSZOWY MIŚ W GRUPIE VI

Odwiedziny Misia Stasia

W ramach  innowacji i propagowania czytelnictwa do grupy VII i VIII zaprosiliśmy mamę Małgosi z  misiem Stasiem  z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Wysokiem Mazowieckiem. Tematem przewodnim spotkania była bajeczka o niesfornym niedźwiadku, który nie chciał chodzić do szkoły.  Dzieci  z uwagą i zainteresowaniem słuchały utworu czytanego przez mamę Małgosi.

Czytaj więcej: Odwiedziny Misia Stasia

Światowy Dzień Pluszowego Misia

          W dniu 25 listopada przedszkolaki z grupy IX,X i XI uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Mimo coraz nowocześniejszych i atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija. Brązowy, kremowy czy też puchaty - Miś jest najlepszym przyjacielem małego człowieka.

Czytaj więcej: Światowy Dzień Pluszowego Misia

Muzyczna Przygoda w Grupie III

Muzyczna przygoda w grupie III - mali melomani uczą się przez skojarzenia obrazowe, personifikację nut, czy też gry dramowe. Dzieci systematycznie zgłębiają tajemnice muzyki. Poznały Piosenkę -muzyczną dziewczynkę, jej przyjaciół pieska Refrenka i kotkę Zwrotkę - muzyczną krainę niskich i wysokich dźwięków, gdzie ptaki wysoko na drzewach śpiewają cieniutkim głosikiem, poniżej brzęczą pszczoły, a w wąwozach niedźwiedzie i inne zwierzęta, niskim basowym głosem mruczał swoje melodie.  

Sport i zabawa to dobra sprawa – 15 minut dla zdrowia.

W ramach innowacji pedagogicznej przedszkolaki z grupy IX i X wybrały się na lekcję wychowania fizycznego na halę sportową mieszczącą się w Szkole Podstawowej nr 1. Celem wyjścia był wszechstronny rozwój organizmu, korygowanie wad postawy, kształtowanie trwałego obyczaju aktywności fizycznej oraz troska o wydolność fizyczną.

Czytaj więcej: Sport i zabawa to dobra sprawa – 15 minut dla zdrowia.

Dzień Postaci z Bajek w grupie VI

Dnia 3 listopada z okazji Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek grupa VI wzięła udział w bajkowym spotkaniu, podczas którego dzieci miały okazję opowiadać o swoich ulubionych postaciach z bajek. W tym wyjątkowym dniu przedszkolaki przybyły do przedszkola przebrane w przepiękne bajkowe stroje. Nie zabrakło więc księżniczek, Myszki Miki, Biedronki, Psiego Patrolu, Spider-Mana, Królewny Śnieżki i wielu innych bajkowych postaci. Dzieci zaprezentowały swoje stroje podczas wspólnych tańców i zabaw.

Czytaj więcej: Dzień Postaci z Bajek w grupie VI