Strona główna

ŚWIĘTO DRZEWA W GRUPIE 6 LATKÓW

17 października 2018 r., w grupie X, XI, XII ( 6- latków) obchodziliśmy Dzień Drzewa. Celem akcji jest wzbogacenie wiadomości dzieci na temat drzew i ich znaczenia w środowisku; kształtowanie opiekuńczego stosunku do roślin, rozwijanie postaw proekologicznych, tworzenie warunków do różnorodnej aktywności dzieci;  pobudzanie wyobraźni dziecięcej przez muzykę, słowo, ruch, działalność plastyczną, kształtowanie motywacji do samodzielnego czytania, rozwijanie umiejętności współdziałania w zespołach.

Czytaj więcej: ŚWIĘTO DRZEWA W GRUPIE 6 LATKÓW

Pyszne witaminki- robimy sałatkę owocową.

We czwartek 11 października było w naszym przedszkolu przesmacznie, a przede wszystkim zdrowo! Dzieci z grupy VI na zajęciach własnoręcznie przygotowały pyszną, witaminową sałatkę. Dzieci przyniosły z domów różne świeże owoce. Były jabłka, gruszki, banany, śliwki, brzoskwinie, nektarynki, kiwi, pomarańcze,  winogrona. Wszyscy mieli soczyste minki na widok tak smakowitych owoców i każdy ochoczo zabrał się do pracy.

Czytaj więcej: Pyszne witaminki- robimy sałatkę owocową.

Wycieczka do Ciechanowca

Dnia 08. 10. 2018 r. przedszkolaki z grupy X, XI i XII odwiedziły Muzeum Rolnictwa im. Krzysztofa Kluka w Ciechanowcu. Najpierw zwiedziły wozownię, gdzie obejrzały zabytkowe pojazdy konne, lokomobile parowe, maszyny i narzędzia rolnicze, których dawniej używano do uprawy roli. Dzieci z dużym zaciekawieniem oglądały wiejskie budynki drewniane – mieszkalne i gospodarskie wokół których w zagrodach znajdowały się żywe zwierzęta. 

Czytaj więcej: Wycieczka do Ciechanowca

Gdzie rosną owoce?

Przedszkolaki z grupy VI bez wątpienia znają odpowiedź na to pytanie, a to za sprawą wycieczki, która odbyła się 8 października. W ten piękny i słoneczny jesienny dzień udały się wraz z nauczycielką do ogródków działkowych „ Pszczółka”, aby z bliska przyjrzeć się drzewom owocowym.

Czytaj więcej: Gdzie rosną owoce?

W sklepie warzywno-owocowym

 Wszyscy dobrze wiemy że  warzywa i owoce są zdrowe, a nawyki żywieniowe należy kształtować od najmłodszych lat. Mając to na szczególnej uwadze dzieci z gr VI wybrały się z wizytą do sklepu owocowo- warzywnego.  

Pani ekspedientka przyjęła nas z ogromnym uśmiechem i dużą serdecznością. Dzieci miały okazję, nie tylko przyjrzeć się warzywom i owocom z bliska, dostrzec ich kształty, kolory, zapach i fakturę, ale także mogły poznać owoce i warzywa, które nie są hodowane w Polsce czyli owoce egzotyczne.

Czytaj więcej: W sklepie warzywno-owocowym

SMACZNIE I ZDROWO

         O tym jak ważne dla naszego organizmu i zdrowia jest spożywanie owoców wiedzą 6- latki z grupy X, XI i XII z Przedszkola Miejskiego nr 2 w Wysokiem Mazowieckiem. 

05 października 2018 r. w naszym przedszkolu  było smacznie i przede wszystkim zdrowo! Przedszkolaki na zajęciach własnoręcznie przygotowały pyszne szaszłyki owocowe. Dzieci przyniosły świeże owoce: jabłka, gruszki, banany, kiwi, pomarańcze, mandarynki i winogrona.  Określały ich kształt, kolor, wielkość oraz nazwę. Wszyscy mieli soczyste minki na widok tak smakowitych owoców i każdy ochoczo zabrał się do pracy.

Czytaj więcej: SMACZNIE I ZDROWO

W całej Polsce dzień dziś taki, ze świętują przedszkolaki

Podobnie jak w ubiegłych latach  tak i w tym roku w naszym przedszkolu świętowaliśmy Dzień Przedszkolaka. Obchodziliśmy go 1 października. Nie obyło się bez wielkiej pompy ponieważ to święto ogólnopolskie wszystkich dzieciaczków uczęszczających do przedszkola.

Impreza rozpoczęła się powitaniem przez nauczycielki prowadzące i zapoznaniem z hasłem tego dnia ”W całej Polsce dzień dziś taki, ze świętują przedszkolaki”. Po czym głos zabrała Pani Dyrektor Iwona Mojkowska, która przeczytała dzieciom opowiadanie „ Pierwszy dzień w przedszkolu.

Czytaj więcej: W całej Polsce dzień dziś taki, ze świętują przedszkolaki

Bezpieczny Przedszkolak- spotkanie z policjantem

28 września 2018 roku do przedszkola z wizytą przybyły Policjantki z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Wysokiem Mazowieckiem.

 Panie policjantki spotkały się z przedszkolakami ze starszych grup wiekowych, 5-  latkami. Do tej wizyty dzieci przygotowywały się poprzez zajęcia na temat zachowania bezpieczeństwa nie tylko w przedszkolu i w ogrodzie przedszkolnym, ale również w ruchu drogowym.

Czytaj więcej: Bezpieczny Przedszkolak- spotkanie z policjantem

CIEKAWY JEST ZAWÓD EKSPEDIENTKI

          W ramach realizacji nowatorstwa pedagogicznego „Zawodowy Zawrót głowy” 6 latki poznają różne zawody ludzi, a także poszerzają swoją wiedzę na temat zawodów, które już znają, ale bardzo ich one interesują.

         W dniu 2 października 2018r., przedszkolaki z grupy X i XI  wybrały się do pobliskiego sklepu. Wizyta w sklepie owocowo – warzywnym związana była z tygodniowym tematem zajęć. Celem wycieczki było zapoznanie dzieci z pracą ekspedientki, wyposażeniem sklepu, poszerzeniu wiedzy na temat owoców egzotycznych, poznania „dziwnych” warzyw i owoców.

Czytaj więcej: CIEKAWY JEST ZAWÓD EKSPEDIENTKI

Dzień Przedszkolaka na sportowo

             26 września 2018 r. po raz kolejny obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. W tym dniu grupy starszaków bawiły się wyśmienicie. Powitanie rozpoczęliśmy wspólnym tańcem „Bim, bam, bom”. Następnie dzieci zostały zaproszone do wspólnej zabawy i udziału w konkurencjach sportowych. Przedszkolaki rzucały woreczkami do celu, przeciągały linę, uczestniczyły w zabawach z wykorzystaniem chusty animacyjnej. Przy wesołych rytmach muzyki dzieci odtańczyły w parach „taniec kaczek” podczas którego została wyłoniona najładniej tańcząca para. W tym dniu nie zabrakło życzeń od pań dla wszystkich Starszaków a po zabawie odbył się smaczny poczęstunek.

I po lesie chodzi jesień. Przedszkolaki z wizytą w lesie.

Czwartek 27 września był dla starszych przedszkolaków z grup VI i XIII dniem pełnym wrażeń. Zaraz po śniadanku wybrały się wraz z paniami do Echo Lasu. Była to niesamowita przygoda już od samego rana gdyż na miejsce dowiózł ich autobus. Celem wycieczki była obserwacja jesiennej szaty lasu i szukanie jej oznak.

Czytaj więcej: I po lesie chodzi jesień. Przedszkolaki z wizytą w lesie.

Sprzątamy nasz „mały Świat”- akcja Sprzątania Świata.

Dzieci z naszego Przedszkola włączyły się do akcji "Sprzątania Świata". Tego dnia w przedszkolu zostały przeprowadzone zajęcia, które zainspirowały dzieci do działań mających na celu dbanie o nasze środowisko. Nauczycielki szczególną uwagę dzieci zwróciły na segregowanie odpadów oraz recykling. Dzieci z zainteresowaniem i chęcią brały udział w rozmowie, odpowiadały na zadane pytania. Maluszki poznały kolory pojemników do których należy wrzucać posortowane odpady. Jednak główną atrakcją tego dnia było sprzątanie „Naszej Ziemi”, nad którym cały czas czuwały nauczycielki, dbając o bezpieczeństwo przedszkolaków. 

Czytaj więcej: Sprzątamy nasz „mały Świat”- akcja Sprzątania Świata.

Wycieczka na skrzyżowanie

            21 września 2018 r. przedszkolaki z grupy III wraz ze swoimi paniami wybrały się na pobliskie skrzyżowanie. Celem wycieczki było poznanie zasad ruchu drogowego, prawidłowego zachowania się pieszych i kierowców.

            Nasze pociechy uczyły się właściwego przechodzenia przez jezdnię. Przedszkolaki zwróciły szczególną uwagę na wybrane znaki drogowe jak również oznaczenie przejścia dla pieszych.

            Wycieczka utrwaliła wiedzę dzieci na temat ważnego dla nas wszystkich bezpieczeństwa.

W zakładzie diagnostyki samochodowej

        18 września dzieci z grupy XI wybrały się do zakładu diagnostyki pojazdu. Gościł nas tato Zuzi i dzięki jego uprzejmości zobaczyliśmy w jaki sposób są sprawdzane samochody czy są sprawne i nadają się do poruszania po drogach.  Pan Robert zaprezentował nam różne niezbędne w tej pracy narzędzia i ich zastosowanie. Dzieci mogły również wejść do kanału by przekonać się jak wygląda samochód od swojej dolnej strony.

         Na koniec dzięki uprzejmości dziadkom Zuzi mogliśmy zobaczyć gołębie i bażanty oraz pobawić się w przepięknym ogrodzie.

Razem posprzątajmy świat

          21 września 2018 r. przedszkolacy z grupy X, XI, XII i XIII uczestniczyli w akcji ekologicznej „Sprzątanie świata”. W tym roku przebiegała ona pod hasłem „ Razem posprzątamy świat”. Głównym celem akcji „Sprzątanie świata” jest rozbudzenie świadomości ekologicznej dzieci i odpowiedzialności za środowisko naturalne. To także zachęta do działań na rzecz ochrony środowiska.

          Akcję rozpoczęto pogadanką na temat zasad bezpieczeństwa oraz głównych jej celów. Następnie dzieci wzięły udział w zabawie dydaktycznej, utrwaliły sobie wiadomości na temat segregacji i recyklingu. Wszystkie grupy wzięły też udział w quizie wiedzy ekologicznej i okazało się, że nasze przedszkolaki wiedzą co dobre jest dla środowiska. W nagrodę wszystkie grupy otrzymały pamiątkowe dyplomy za udział w konkursie.

Czytaj więcej: Razem posprzątajmy świat