Strona główna

Grupa III na niebiesko

Światowy Dzień Wiedzy na Temat Autyzmu obchodzony jest w dniu 2 kwietnia. Tego dnia każdy może wyrazić swoją solidarność osobom z autyzmem, dzięki ogólnoświatowej akcji „Na niebiesko dla autyzmu”.

Autyzm nie jest chorobą lecz zaburzeniem, które powoduje różnego rodzaju dysfunkcje i inne postrzeganie świata. Szansą dla dzieci z autyzmem jest wczesna diagnoza i systematyczna terapia. Wcześnie podjęta terapia umożliwia oraz ułatwia integrację dziecka w grupie rówieśniczej oraz funkcjonowanie w codziennym życiu.

Czytaj więcej: Grupa III na niebiesko

Bezpieczny i zdrowy przedszkolak to prawdziwy Polak

28 marca 2019r w  już po raz ósmy w naszym przedszkolu odbył się powiatowy konkurs wiedzy o bezpieczeństwie i zdrowiu pod hasłem „Bezpieczny i zdrowy przedszkolak to prawdziwy Polak".  W konkursie wzięło udział sześć trzyosobowych drużyn reprezentujących sześciolatki z: Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Szepietowie, Niepublicznego Przedszkola im. Kubusia Puchatka w Szepietowie, Gminnego Przedszkola w Czyżewie, Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Kuleszach Kościelnych,  Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w  Jabłonce Kościelnej oraz sześciolatki z naszego przedszkola Współorganizatorem konkursu było Starostwo Powiatowe w Wysokiem Mazowieckiem, które było fundatorem wszystkich nagród.

Czytaj więcej: Bezpieczny i zdrowy przedszkolak to prawdziwy Polak

Dzień kolorowej skarpety !

21 marca to nie tylko początek kalendarzowej wiosny ale także Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa – Dzień Kolorowej Skarpetki.

Data 21.03. nie jest przypadkowa, ponieważ w 21 parze chromosomów osoby zdrowe mają 2 chromosomy a osoby z Zespołem Downa 3.

 Wspierając to wydarzenie przedszkolaki  grupy III wraz ze swoimi paniami założyły tego dnia skarpetki nie do pary. W ten sposób dali wyraz solidarności osobom z triosmią 21 chromosomu. Dziękujemy bardzo wszystkim maluszkom za mile spędzony dzień.

Komunikat

 UWAGA NOWY TERMIN SKŁADANIA OFERT

 DO DNIA 08.04.2019 r. godz. 10.00

Stowarzyszenie Oświatowe „Świat Malucha” w Wysokiem Mazowieckiem

ul. Armii Krajowej 3

18-200 Wysokie Mazowieckie

NIP: 7221628203

REGON: 200855741

Tel/fax 86 275 08 08

zaprasza do składania ofert na wykonanie inwestycji pn:„Rozwój infrastruktury sportowo- rekreacyjnej na terenie miasta Wysokie Mazowieckie”

Numer ogłoszenia 08/07/03/2019

Załącznik nr 10 – Pytanie i odpowiedzi z dnia 21.03.2019r.

Załącznik nr 11 – Nowy przedmiar robót z dnia 25.03. 2019r.

Załącznik nr 12 – Nowe zapytanie ofertowe z dnia 25.03.2019r.

Załącznik nr 8 - Nowe zapytanie ofertowe z dnia 19.03.2019r.

Załącznik nr 9 - Uwaga: Nowy przedmiar robót z dnia 19.03.2019r

Załącznik nr 10 - Pytania i odpowiedzi z dnia 19.03.2019r

Zapytanie ofertowe 07.03.2019r

Załącznik nr 1- formularz ofertowy

Załącznik nr 2- oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia

Załącznik nr 3- projekt umowy

Załącznik nr 4- przedmiar robót

Załącznik nr 5- Dokumentacja projektowa

Załącznik nr 6- Mapa do projektu

Dodatkowe informacje dotyczące zapytania ofertowego opublikowane są na portalu ARiMR www.portalogloszen.arimr.gov.pl

Grupa III eksperymentuje

           Dzieci od urodzenia są ciekawskimi badaczami i odkrywcami. Uczą się przez działanie oraz zbieranie doświadczeń. Aktywność poznawcza jest w pewnym sensie rzeczą naturalną, wynikającą z wrodzonej potrzeby wysiłku umysłowego. Przejawia się ona w zadawaniu pytań przez nasze pociechy. Dlatego tak ważne jest, aby aktywność dzieci stymulować i ukierunkowywać. Możemy to robić za pośrednictwem zabawy dzięki, której można realizować czynności badawcze.

            Zabawy badawcze są świetną okazją do kształtowania się w umyśle dziecka: analizy, syntezy, porównania i uogólniania. Przy okazji dzieci rozwijają wytrwałość, koncentrację uwagi oraz spostrzegawczość.

Wizyta policjantów w grupie VIII

11 marca wysokomazowieccy policjanci odwiedzili dzieci z grupy VIII. Funkcjonariusze rozmawiali z dziećmi na temat bezpieczeństwa w domu, na podwórku i w drodze do przedszkola. Najmłodszych najbardziej ucieszyła prezentacja sprzętu policyjnego. Funkcjonariusze rozmawiali z dziećmi o bezpiecznych zachowaniach na drogach, przypominali jak prawidłowo przechodzić przez jednię oraz o korzyściach płynących z noszenia elementów odblaskowych.

Czytaj więcej: Wizyta policjantów w grupie VIII

Spotkanie z muzykiem w grupie VIII

5 marca dzieci z  grupy VIII miały okazję uczestniczyć w spotkaniu z muzykiem, a przy okazji tatą Basi – panem Bogusławem Doroszkiewiczem, który na żywo zaprezentował brzmienie gitary.  Podczas tego spotkania dzieci miały możliwość zobaczyć, usłyszeć, poznać budowę oraz dźwięk tego instrumentu.

Czytaj więcej: Spotkanie z muzykiem w grupie VIII

Po co istnieją banki?

1 marca 2019 r w ramach realizacji programu „W świecie zawodów” 6 latki z grupy XII poznały kolejny zawód wykonywany przez ludzi w naszym mieście, a mianowicie odwiedziły PKO Bank Polski przy ulicy Ludowej i poznały zawody: kasjera, dysponenta, doradcy, asystenta.

Bank to bardzo potrzebna i ważna instytucja. Z jednej strony pomaga w oszczędzaniu pieniędzy, bo możemy w nim założyć np. lokatę, z drugiej strony wspiera swoich klientów udzielając im pożyczek lub pomagając mądrze zarządzać pieniędzmi. Aby wszystko działało bez zarzutu potrzebni są odpowiednio przygotowani ludzie – pracownicy banku, których poznali przedszkolacy podczas wycieczki.

Czytaj więcej: Po co istnieją banki?

Owocowy cudak- pyszne zajęcia z innowacji kulinarnej w grupie IV

Każdy przedszkolak już wie, jak ważne są dla nas owoce- nie tylko dlatego, że są smaczne, ale przede wszystkim-  zawierają mnóstwo witamin oraz wzmacniają nasz organizm.  W ramach kolejnych zajęć z innowacji kulinarnej każdy przedszkolak ułożył z owoców swojego własnego „owocowego cudaka”. Zajęcia były też okazją do utrwalenia nazw i wyglądu owoców.

Czytaj więcej: Owocowy cudak- pyszne zajęcia z innowacji kulinarnej w grupie IV

„Do czego potrzebny jest komputer?”- rozwijane kompetencji cyfrowych u dzieci.

Kompetencje cyfrowe to umiejętności niezbędne we współczesnym świecie. Dlatego powinniśmy uczyć dzieci, jak w sposób mądry i bezpieczny korzystać z nowych technologii, czyniąc z nich użytkowników świadomych szans, możliwości ale też zagrożeń, jakie niesie wirtualna rzeczywistość i nowoczesne narzędzia.

Czytaj więcej: „Do czego potrzebny jest komputer?”- rozwijane kompetencji cyfrowych u dzieci.

Grupa II gra….

Muzyka towarzyszy człowiekowi od wczesnego dzieciństwa. Dziecko żyje w mniej lub bardziej skomplikowanym świecie dźwięków, na które składają się odgłosy życia codziennego, piosenki, śpiewanki wykonywane przez najbliższych, melodie słyszane w radiu i telewizji oraz inne dźwięki z najbliższego otoczenia.

Czytaj więcej: Grupa II gra….

Basiowy bal pasiastych

W Przedszkolu Miejskim Nr 2 w Wysokiem Mazowieckiem już po raz kolejny 22 lutego 2019 roku odbyła się Basiowa zabawa z paskami. Basia to bohaterka serii opowiadań autorki popularnych książek dla dzieci – Zofii Staneckiej, z kolei ilustracje przygotowała wybitna ilustratorka młodego pokolenia – Marianna Oklejak. Dziewczynka ma pięć lat i tak jak zaproszeni goście chodzi do przedszkola. Ma też swoją rodzinę i mnóstwo codziennych przeżyć, jak każde dziecko. O jej przygodach można przeczytać w cyklu ciekawych książeczek.

Czytaj więcej: Basiowy bal pasiastych

Wycieczka do księgarni BookBook

W ramach tematyki tygodnia o bajkach i baśniach dzieci z grupy VIII wybrały się na wycieczkę do księgarni BookBook. Celem wyprawy było zachęcenie dzieci do sięgania po ciekawe książki, zapoznanie z pracą księgarza oraz wyposażeniem księgarni.

Czytaj więcej: Wycieczka do księgarni BookBook

Koty bajkowe, koty domowe ........

Koty bajkowe, koty domowe, dachowce, salonowce, koty bezdomne, pomoc kotom i ich prawidłowe żywienie to główne tematy obchodów "Światowego Dnia Kota" w Przedszkolu Miejskim nr 2

17 lutego na całym świecie obchodzimy Światowy Dzień Kota. Święto to powstało, by podkreślić znaczenie kotów w życiu człowieka oraz uwrażliwić ludzi na często trudny koci los i przypomnieć, jak ważne jest niesienie pomocy wolno żyjącym i bezdomnym zwierzętom, które kiedyś miały dom, ale go straciły. 

Czytaj więcej: Koty bajkowe, koty domowe ........

Mali badacze z grupy XIII

„Powiedz mi, a zapomnę,
pokaż - a zapamiętam,
pozwól mi działać,
a zrozumiem!"
Konfucjusz

Wszyscy dobrze wiemy, iż dzieci w wieku przedszkolnym cechuje naturalna ciekawość otaczającego świata. Najlepszym sposobem jej zaspokojenia są zabawy badawcze i eksperymenty o charakterze badawczym. Zabawy te stanowią podstawę wszechstronnego rozwoju dziecka. Rozwijając umiejętność krytycznego myślenia, myślenia przyczynowo - skutkowego, porównywania i uogólniania przyczyniają się do rozszerzenia horyzontów myślowych przedszkolaków.

Czytaj więcej: Mali badacze z grupy XIII