Święto Drzewa po raz czwarty

Przedszkole Miejskie Nr 2 w Wysokiem Mazowieckiem już po raz czwarty zorganizowało uroczystość Święto Drzewa w związku z realizacją ogólnopolskiego programu edukacji ekologicznej Klubu Gaja, którego celem jest edukacja dla rozwoju zrównoważonego i podnoszenie świadomości ekologicznej społeczeństwa w zakresie ochrony środowiska i zmian klimatu na Ziemi.

Do tej uroczystości przedszkolaki przygotowywały się na „Zielonych zajęciach” w Echo Lasu w leśnictwie Trzeciny i w Ostoi Leśnej, w leśnictwie Mazury zdobywając od miejscowych leśniczych fachową wiedzę o drzewach. Zajęcia te zainspirowały dzieci i ich rodziców do stworzenia wielu pięknych prac plastycznych i udziału w konkursie plastycznym „Moje rodzinne drzewo- mój skarb”.

29 października w przedszkolu odbyło się długo oczekiwane Święto Drzewa. Przybyli do nas goście z zaprzyjaźnionych przedszkoli w Czyżewie, Szepietowie i z terenu naszego miasta. Naszymi gośćmi specjalnymi byli Pani Barbara Szeląg z Urzędu Miejskiego w Wysokiem Mazowieckiem i Pan Tadeusz Zawistowski inżynier nadzoru z Nadleśnictwa Rudka.

Uroczystość rozpoczął występ młodych aktorów i grupy tanecznej Elfy ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Wysokiem Mazowieckiem, którzy przybyli do nas gościnnie z przedstawieniem ekologicznym pt.: „Przyroda nie obroni się sama”.

Następnie nasz gość z Nadleśnictwa Rudka opowiadał dzieciom o roli drzew dla życia człowieka, świata zwierząt i roślin. Wszystkie przedszkolaki wykazały się dużą wiedzą na temat drzew. Doskonale wiedziały, jakie potrzeby ma drzewo i jakie zagrożenia nie pozwalają mu prawidłowo rosnąć. Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w prowadzonych zabawach wcielając się nawet w rolę małego nasionka drzewa i z ogromnym zaangażowaniem śpiewały piosenki ekologiczne. Pan Zawistowski przywiózł ze sobą sadzonkę lipy i buka, które przedstawiciele grup 5- i 6- latków z dumą odebrali z jego rąk. Pod jego czujnym okiem sadzonki zostały posadzone w przedszkolnym ogrodzie.

Wszyscy uczestnicy uroczystości z ogromną niecierpliwością oczekiwali na rozstrzygnięcie Międzyprzedszkolnego Konkursu Plastycznego „Moje rodzinne drzewo- mój skarb”, do którego przystąpiło 76 przedszkolaków z 5 przedszkoli i 2 oddziałów przedszkolnych. Obradom jury przewodniczyła Pani Maria Śmigielska nauczyciel plastyk ze Szkoły Podstawowej Nr 1, która była mile zaskoczona ogromną inwencją twórczą dzieci i rodziców. Zwycięzcy otrzymali dyplomy i nagrody ufundowane przez Nadleśnictwo Rudka.

kategoria 3-latki

- I miejsce Dagmara Bucińska Przedszkole Miejskie Nr 2 w Wysokiem Mazowieckiem

- II miejsce Alicja BaczewskaGminne Przedszkole w Czyżewie

- III miejsce Zuzanna Milewska Przedszkole Miejskie Nr 2 w Wysokiem Mazowieckiem

- wyróżnienie Łukasz Paprocki Niepubliczne Przedszkole im. Kubusia Puchatka w Szepietowie

kategoria 4-latki

- I miejsce Malwina Sienicka Gminne Przedszkole w Czyżewie

- II miejsce Antonina Fronczuk Przedszkole Miejskie Nr 2 w Wysokiem Mazowieckiem

- III miejsce Julia Zawadzka Przedszkole Miejskie Nr 1 w Wysokiem Mazowieckiem

- wyróżnienie Tomasz Wołowicz Niepubliczne Przedszkole w Szepietowie

kategoria 5-latki

- I miejsce Maja Radgowska Przedszkole Miejskie Nr 2 w Wysokiem Mazowieckiem

- II miejsce Julia Zaręba Niepubliczne Przedszkole im. Kubusia Puchatka w Szepietowie

- III miejsce Emilia Kaczyńska Gminne Przedszkole w Czyżewie

- wyróżnienie Antoni Dworakowski Niepubliczne Przedszkole w Szepietowie

kategoria 6-latki

- I miejsce Kacper Żukowski Oddział Przedszkolny przy Szkole Podstawowej Nr 1 w Wysokiem Mazowieckiem

- II miejsce Zofia Kaczyńska Przedszkole Miejskie Nr 2 w Wysokiem Mazowieckiem

- III miejsce Julia Śmiarowska Gminne Przedszkole w Czyżewie

- wyróżnienie Kinga Telenda Oddział Przedszkolny przy Gimnazjum w Wysokiem Mazowieckiem

Serdecznie dziękujemy wszystkim młodym artystom, ich rodzicom i opiekunom za udział w konkursie i życzymy wielu sukcesów.