Świętujemy Dzień Strażaka

Międzynarodowy Dzień Strażaka obchodzony jest 4 maja. W związku z tym dzieci z grupy VII tego dnia uczestniczyły w zabawach przybliżających im pracę strażaków. W trakcie działań dzieci dowiedziały się, że praca ta nie polega tylko na gaszeniu pożarów, ale jest również związana z ratowaniem ludzi podczas wypadków samochodowych, czy wykrywaniu zagrożenia przy ulatniającym się gazie.

Dzieci dowiedziały się, w jakich sytuacjach należy wezwać Straż Pożarną oraz jak prawidłowo to zrobić, jak również jakie przedmioty potrzebne są w pracy strażakowi. Zabawa w bohaterów gaszących pożar przyniosła mnóstwo radości. Z okazji tak ważnego święta wszystkim Strażakom dziękujemy za pomoc i za to, że zawsze możemy na Was liczyć oraz życzymy Wam bezpiecznej służby, zdrowia i szczęśliwych powrotów z akcji.