Strona główna

„Pocztówka wielkanocna”- konkurs grafiki komputerowej

Wielkanoc jest najstarszym i najważniejszym świętem chrześcijańskim w naszym kraju. Wiąże się ona z licznymi obrzędami i zwyczajami zachowanymi do dnia dzisiejszego. Święta wielkanocne w życiu naszego przedszkola to czas poznawania polskich tradycji ludowych, malowania pisanek oraz wykonania palm.

 

W tym roku  w naszym przedszkolu zorganizowany został rodzinny konkurs grafiki komputerowej pod hasłem „Pocztówka wielkanocna”. Celem  konkursu było kultywowanie tradycji i zwyczajów związanych ze Świętami Wielkanocnymi, rozwijanie wyobraźni i pomysłowości dzieci, wspieranie ich twórczości oraz wyrabianie poczucia estetyki. Na konkurs ten chętne dzieci wraz z członkami rodziny wykonały przepiękne prace plastyczne. Wszystkie zostały zaprezentowane na wystawie zorganizowanej w naszym przedszkolu, gdzie mogła je podziwiać cała społeczność przedszkolna.

Najważniejszym jednak momentem było rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród oraz pamiątkowych dyplomów laureatom konkursu. Dziękujemy wszystkim dzieciom oraz ich rodzinom za udział w zabawie.