Świętujemy Dzień Kota

18 lutego grupa I, VII i VIII obchodziły nietypowe święto - „Dzień Kota".

Z tej okazji przedszkolaki przyszły do przedszkola ubrane w kocich barwach: czarnych, białych, brązowych. Podczas uroczystości dzieci zamieniły się w kociaki, dorysowując sobie wąsy. Przedszkolaki wysłuchały opowiadania o chorym kotku, a później uczyły się, w jaki sposób opiekować się tymi zwierzętami, śpiewały piosenki o kotach,  oglądały ilustracje przedstawiające puszyste zwierzątka,  dowiedziały się wiele ciekawych rzeczy na ich temat, zapoznawały się z kocimi obyczajami oraz sposobami pielęgnacji kotów.

Były też wesołe „kocie zabawy", takie jak: kocia gimnastyka, picie mleka z miski, „kocie polowanie”, kocia praca plastyczna. Najbardziej jednak dzieciom podobała się zabawa pt. „Uciekaj myszko do dziury".  Wszystkie dzieci wspaniale się bawiły i długo będą miały ten dzień w pamięci.

Grupa I

Grupa VII