W poszukiwaniu mieszkańców łąki

W piękny majowy dzień przedszkolaki z grupy VIII wybrały się na spacer na pobliską łąkę, aby poobserwować przyrodę. Wyprawa ta, miała na celu kształtowanie umiejętności obserwacji roślin i owadów, a także rozbudzanie zainteresowań przyrodą i otoczeniem. Dzieci ciekawe otaczającego je świata miały okazję do obserwowania roślin i zwierząt w ich naturalnym środowisku. Z niezwykłą uwagą badały otaczającą je przyrodę.

Mali obserwatorzy „wytropili” i zobaczyli: ślimaki, mrówki, biedronki, , pszczoły, motyle. Majowa łąka wyglądała jak kolorowy kobierzec. Dzieci miały okazję zobaczyć z bliska kwitnące mniszki lekarskie, stokrotki, niezapominajki, koniczynę, jaskry i różne gatunki traw. Ogromną radość sprawiło przedszkolakom zrywanie i dmuchanie „dmuchawców”.