Skąd się biorą produkty ekologiczne

Już po raz drugi nasze przedszkole przystąpiło do ogólnopolskiego programu edukacyjnego. „Skąd się biorą produkty ekologiczne”. Program został opracowany wspólnie z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Celem programu było zwiększanie świadomości i wiedzy na temat rolnictwa ekologicznego oraz budowanie właściwych nawyków żywieniowych od najmłodszych lat.

W programie wzięło udział 218 przedszkolaków z Tęczowej dwójeczki w wieku 5-6 lat z 6 grup przedszkolnych.

W ramach realizacji zajęć dzieci poznały wiele produktów ekologicznych oraz znaczek ,,Eko. Obejrzały film pt. „SKĄD SIĘ BIORĄ PRODUKTY EKOLOGICZNE” uważnie śledząc proces ich powstawania.

Dzieci wspólnie utworzyły PIRAMIDĘ ZDROWEGO ŻYWIENIA I STYLU ŻYCIA oraz analizowały jej zawartość. Nauczyły się przygotowywać zdrowe posiłki oraz znajdować produkty ekologiczne na sklepowych półkach. Podczas zajęć plastycznych dzieci tworzyły grupowe znaczki ekologiczne. Wszystkie dzieci biorące udział w zajęciach otrzymały przygotowaną publikację „Skąd się biorą produkty ekologiczne”.