Dzień Dziecka w Osterii

Dnia 8 czerwca dzieci z grupy VI z okazji Dnia Dziecka zostały po raz drugi zaproszone przez Państwa Anetę i Karola Korzenieckich (rodziców Natana) do pizzerii „Osteria”.

Celem wycieczki było zapoznanie dzieci z wyglądem i wyposażeniem pizzerii. Przedszkolaki dowiedziały się również, na czym polega praca w tym miejscu i co oprócz pizzy można tam zjeść. Średniaki miały możliwość przypomnienia sobie zasad kulturalnego zachowania się w pizzerii, a także przy stole podczas posiłku. Przedszkolaki wzięły udział w rozmowie na temat – w jaki sposób robi się ciasto na pizzę, a także poznały składniki używane do robienia pizzy.

Ponadto miały okazję zobaczyć piec, w którym piecze się pizzę. Dzieci wybierając ulubione dodatki tworzyły własne kompozycje smakowe, po czym przyszedł czas na wspólną konsumpcję. W międzyczasie dzieci mogły skorzystać ze zjeżdżalni znajdującej się na terenie „Osterii”.

Wycieczka była bardzo udana i satysfakcjonująca. Wszyscy wrócili w doskonałych humorach do przedszkola. Rodzicom Natana po raz kolejny dziękujemy za zaproszenie oraz za owocną współpracę przez cztery lata.