Opatrunek na ratunek

„Nie jest trudno być dobrym, wystarczy tylko chcieć…”

O. Marian Żelazek

Współczesność choć nieustannie pozbawiona sprawiedliwości, umożliwia nam pomaganie innym, bardziej potrzebującym na całym świecie. Wszystko zależy od nas czy świat pozostanie takim  jakim jest, czy zacznie zmieniać się na lepsze….

Przedszkole Miejskie nr 2 przyłączyło się do ogólnopolskiej akcji „Opatrunek na ratunek” organizowanej przez Fundację Pomocy Humanitarnej „RedemptorisMissio”. Celem akcji było zebranie dla misyjnych szpitali i przychodni w Afryce jak największej ilości środków opatrunkowych. W surowych warunkach życia nie trudno o rany, oparzenia i urazy.

W wyniku przeprowadzonej akcji udało nam się zebrać 42,1 kg bandaży, plastrów, rękawiczek jednorazowych, środków do dezynfekcji itp., które pomogą w opatrywaniu ran w misyjnych szpitalach i przychodniach.

Codziennie napływały do nas materiały opatrunkowe, które przynosiły dzieci, rodzice i pracownicy naszego przedszkola. Bardzo cieszymy się, że nasi podopieczni pokazali, jak wrażliwe i otwarte są ich serca na potrzeby innych.

Dziękujemy bardzo wszystkim, którzy wzięli udział w tym niezwykłym dziele niesienia pomocy najbardziej potrzebującym w dalekiej Afryce. Dziękujemy rodzicom i opiekunom za uwrażliwienie dzieci na drugiego człowieka oraz za kształtowanie ich prawych charakterów. Mamy nadzieję, iż uczestnicy akcji „Opatrunek na ratunek” są w pełni przeświadczeni o tym, iż niesienie pomocy innym jest sprawianiem radości samemu sobie. Nagrodą dla nas niech będzie świadomość, że w najdalszym krańcu świata, żyje osoba, której mogliśmy pomóc.