Wizyta przedszkolaków z grupy VIII w Straży Pożarnej.

Dnia 10 września przedszkolaki z grupy VIII udały się z wizytą do Państwowej Straży Pożarnej. W trakcie spotkania dzieci oglądały stroje strażaków, poznały wyposażenie wozów strażackich, sprzęt, jaki używa strażak podczas akcji ratunkowych, miały możliwość przymierzenia kasku strażackiego oraz okazję obserwacji strażaków szykujących się do wyjazdu na akcję ratunkową. Ogromne wrażenie na dzieciach zrobił wóz strażacki natomiast największą frajdę sprawiło przedszkolakom pryskanie wodą z węża strażackiego.

Oprócz poznania tajników pracy strażaka przedszkolaki zdobyły bardzo cenną wiedzę na temat zasad bezpieczeństwa, dowiedziały się jak należy zachować się w trakcie zagrożenia i utrwaliły numery alarmowe do straży pożarnej.

To była bardzo ciekawa i ważna lekcja. Składamy serdeczne podziękowania Strażakom za miłe przyjęcie i umożliwienie bliższego poznania niezwykle istotnej i niebezpiecznej pracy STRAŻAKA.