„Myślę, więc nie śmiecę”- Zerówka sprząta Świat

Wrzesień to miesiąc, w którym corocznie przypada Ogólnopolska Akcja Sprzątania Świata. Sześciolatki z naszego przedszkola po raz kolejny włączyły się do akcji. Głównym celem tego przedsięwzięcia jest budzenie i wzmacnianie świadomości ekologicznej dzieci oraz ich odpowiedzialności za środowisko naturalne.

Dzieci podczas zajęć dydaktycznych dowiedziały się, jak należy dbać o przyrodę, chronić ją by korzystać z jej uroków. Zwrócono szczególną uwagę na segregowanie odpadów oraz recykling.

Jednak głównym działaniem tego dnia było aktywne sprzątanie najbliższej okolicy, nad którym cały czas czuwały nauczycielki. Starszaki wyposażone w kolorowe worki i gumowe rękawice przystąpiły do zadania. Już w kilka chwil z wielkim zaangażowaniem bardzo dokładnie wykonały swoje zadanie. Wszystkie zapełnione worki włożyły do kosza. Dzieci zobowiązały się, że będą dbać o przyrodę, gdyż jest ona dobrem wspólnym.