Breakdance dla dziewczyn, balet dla chłopców

W poniedziałek, 4 października 2021r. dzieci z grupy VI i IX w ramach realizowanej w naszej placówce innowacji „Do – re mi” udały się do  Miejskiego Ośrodka Kultury w naszym mieście na  warsztaty z tańcem „breakdance dla dziewczyn, balet dla chłopców”. Warsztaty składały się z części teoretycznej wspartej materiałami multimedialnymi, podczas której przybliżona została krótka historia danego stylu, kostiumu i innych cech charakterystycznych, prezentacji tanecznej i krótkiej lekcji tańca.

Warsztaty poprowadziły: Alicja Złoch (balet) oraz Alicja Stefaniuk (break dance) wraz z uczennicami Niepublicznej Szkoły Sztuki Tańca w Białymstoku oraz tancerzy grupy Crew Bangers, realizowanego w ramach Programu Przestrzenie Sztuki finansowanego ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu realizowany przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego. Warsztaty oprócz zabawy były okazją do nauki o sztuce tańca. Sprawiły wszystkim uczestnikom dużą przyjemność. Dzieci  świetnie się bawiły, były zachwycone!