Dzień Przedszkolaka w Przedszkolu Miejskim nr 2

„Każdy przedszkolak dobrze wie,
że kiedy 20 wrzesień zbliża się,
od najmłodszego, aż po starszaka,
wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka"

20 września - to dzień ważny dla wszystkich przedszkolaków w całej Polsce bowiem jest to Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Święto to zostało ustanowione, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci i  ma przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego.

Tego dnia dzieci ze wszystkich grup zostały zaproszone do wspólnej zabawy i udziału w konkursach. Przedszkolaki jeździły na mini rowerkach, deskach, brały udział w slalomach, przechodziły w rytm muzyki pod liną, uczestniczyły w zabawach z wykorzystaniem chusty animacyjnej oraz zmagały się z różnymi innymi konkurencjami sportowymi. Radość, śmiech i głośny doping uczestników świadczyły o wspaniałej zabawie. Zwieńczeniem uroczystości okazała się Foto-budka, w której każde dziecko mogło zrobić pamiątkowe zdjęcie z użyciem różnych śmiesznych rekwizytów.

Wszyscy bawili się znakomicie, a zadowolenie nie znikało z twarzy przedszkolaków. Z pewnością ten radosny dzień na długo pozostanie w pamięci każdego dziecka. Idąc za słowami Janusza Korczaka „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”, życzymy wszystkim dzieciom, aby uśmiech gościł na ich twarzach każdego dnia, nie tylko od święta.

Grupa II

Grupa V