Strona główna

Narodowe Święto Niepodległości

"Zapamiętaj, przedszkolaku

- jesteś patriotą,

gdy o swojej Ojczyźnie miłej

uczysz się z ochotą."

(A. Dziechciarczyk)

          W dniach 9 i 10 listopada w Przedszkolu Miejskim nr 2 oraz na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury zorganizowano występy naszych przedszkolaków z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Święto to obchodzone jest corocznie 11 listopada dla upamiętnienia odzyskania przez Polskę wolności po 123 latach zaborów. Chcąc wyrazić radość z tego, że żyjemy w wolnym i suwerennym państwie, wszystkie grupy wiekowe włączyły się w obchody tego święta. Biorąc udział w uroczystości przedszkolaki rozwijały poczucie tożsamości narodowej oraz szacunku do Ojczyzny, a także wzmacniały poczucie przynależności do wspólnoty, jaką jest rodzina i naród.

           Podczas obchodów Narodowego Święta Niepodległości kolejny raz wzięliśmy udział w akcji, organizowanej przez Ministerstwo Edukacji i Nauki, "Szkoła do hymnu". Celem akcji jest promowanie wspólnego odśpiewania hymnu Narodowego. Dlatego też w środę o symbolicznej godzinie 11.11 dzieci oraz pracownicy Przedszkola Miejskiego nr 2 w Wysokiem Mazowieckiem odśpiewali "Mazurka Dąbrowskiego". Dla nas wszystkich był to zaszczyt i honor reprezentowania naszego przedszkola w tegorocznej edycji akcji.

         Obchody Narodowego Święta Niepodległości były dla przedszkolaków ciekawą lekcją historii. Dzieci przyjęły właściwą postawę obywatelską, a ich wychowanie do wartości świadczy o tym, że stają się dobrymi i świadomymi patriotami.

Grupa 7

Grupa 9

Grupa 5

Grupa 11

Grupa 8

Grupa 6

Grupa 3