„Hej kolęda, kolęda…”- Jasełka w Przedszkolu

W środę  19 grudnia o godzinie 10.00  w Przedszkolu Miejskim nr 2 w Wysokiem Mazowieckiem odbyły się Jasełka Bożonarodzeniowe przygotowane przez przedszkolaków z grupy VI. Przedstawienie było wyjątkowe. Dzieci  z dużym zaangażowaniem odgrywały  swoje role i przeżywały magię Świąt Bożego

Narodzenia.Święta Bożego Narodzenia– są jak powszechnie wiadomo najbardziej rodzinnymi i ciepłymi świętami, pozwalającymi poczuć serdeczność i miłość wszystkich wokół. Wszyscy, zarówno dzieci jak i dorośli z niecierpliwością oczekują jego nadejścia. W przedszkolu okres poprzedzający ten magiczny czas jest niezwykle pracowity. Dzieci z wielkim zaangażowaniem i zapałem przygotowywały jasełka. Grupa pięcio i sześciolatków  ku uciesze swoich rodziców, w pięknych strojach przedstawiły historię narodzin Dzieciątka Jezus oprawioną kolędami i pastorałkami.

Dzieci wykonały „Taniec śnieżynek” do piosenki „Chiquitita” zespołu ABBY. Przepiękna scenografia nadała temu wyjątkowemu spotkaniu uroczysty i nastrojowy klimat. Nad całością przedstawienia czuwały panie: Elżbieta Modzelewska, Bogusława Dąbrowska i Katarzyna Prużanin. Jasełka obejrzeli rodzice oraz zaproszeni goście:  Burmistrz Miasta Wysokie Mazowieckie – Jarosław Siekierko, ksiądz proboszcz parafii p.w. św. Ap. Piotra i Pawła w Wysokiem Mazowieckiem – Edward Łapiński, przewodniczący Komisji Kultury i Oświaty w Wysokiem Mazowieckiem – Stanisław Chmielewski, Dyrektor Przedszkola -  Iwona Mojkowska. Spotkanie zakończyło się wspólnym podzieleniem się opłatkiem w miłej a wręcz rodzinnej atmosferze. Małym aktorom należą się pochwały za pokonanie tremy, wczucie się w role, a przede wszystkim za umiejętność działania w zespole, dzięki czemu wspólnie stworzyły bardzo efektowne i  urzekające widowisko. Dziecięca interpretacja narodzin Jezusa Chrystusa, kolędy, świąteczne stroiki i dekoracje oraz wzajemne życzenia, które zakończyły spotkanie, pozwoliły wszystkim wczuć się w atmosferę zbliżających się świąt, pełną ciepła, radości i bliskości.  Przedstawienie było niezapomnianym przeżyciem zarówno dla ,,młodych aktorów” jak i zaproszonych gości. Wszystkim tym, którzy pomogli w przygotowaniu  przedstawienia gorąco dziękujemy!