„KOZIOŁEK MATOŁEK" - wycieczka do Teatru Lalki i Aktora w Łomży.

Dnia 08  listopada  2021r. 6 latki  z ( gr IX, X i XI)   pod opieką wychowawców uczestniczyły w wycieczce do Teatru Lalki i Aktora w Łomży. Celem wycieczki było między innymi rozbudzanie zainteresowania kulturą oraz wyzwalanie pozytywnych uczuć i emocji. Dzieci dowiedziały się jak bezpiecznie podróżować autokarem  oraz poznały zasady prawidłowego zachowania się w Teatrze.

Pierwsza wizyta w prawdziwym teatrze była  dużym przeżyciem. Dzieci obejrzały spektakl  muzyczny pt.„ Koziołek  Matołek”. Przedstawienie teatralne bardzo podobało się najmłodszym widzom, a szczególnie postać Koziołka Matołka, który z odwagą wyruszył na podbój świata odwiedzając wiele niezwykłych miejsc. Bohater przeżywa  niezwykłe oraz pouczające przygody. Poznaje ciekawe historie i postacie. W czasie wędrówki wpada w tarapaty i mierzy się z własnymi słabościami i lękami. Pomimo trudności ani na chwilę nie opuszcza go optymizm i poczucie humoru. Koziołek potrafi zamienić swoje kłopoty w zabawę i zawsze budzi wokół siebie radość, a zarazem uczy, że wytrwałość oraz chęć zdobywania wiedzy pomagają w osiągnięciu celu.

W dobry nastrój wprawiły młodych widzów pełne humoru wierszowane teksty oraz wesołe piosenki śpiewane przez artystów.

Przedstawienie było piękne. Dzieci były zachwycone o czym świadczyły uśmiechy i gromkie brawa  po  zakończonym przedstawieniu. Wizyta w teatrze dla wszystkich pozostanie radosnym doświadczeniem, zachęcającym do dalszych kontaktów ze światem sceny.