Akcja charytatywna „Wylosuj Anioła”

„Dziecko jest chodzącym cudem,

jedynym, wyjątkowym i niezastąpionym”.

Phil Bosmans

Strach, ból, samotność i niepewność – choremu dziecku i jego rodzinie podczas leczenia w szpitalu onkologicznym towarzyszą trudne emocje. Członkowie fundacji „Gdy Liczy się Czas” postanowili zainicjować akcję pisania kartek dla dzieci „WYLOSUJ ANIOŁA”, która ma na celu wsparcie oraz wywołanie uśmiechu na twarzach małych pacjentów. Akcja WYLOSUJ ANIOŁA powstała z inicjatywy rodziców dzieci leczonych na oddziale Hematologii, Onkologii i Transplantologii Dziecięcej Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie.

Dzieci z naszego przedszkola wraz z nauczycielami i rodzicami również postanowiły wziąć udział w tej pięknej inicjatywie. Każda grupa wykonała kartkę wspierającą chore dziecko, a chętne przedszkolaki wykonały indywidualne życzenia i laurki. Prace okazały się bardzo pomysłowe i innowacyjne, na pewno dadzą ogromną radość chorym.

Dziękujemy wszystkim ludziom dobrego serca za włączenie się do tej akcji i podarowanie młodym pacjentom nadziei oraz wiary w lepsze jutro. Jesteście prawdziwymi ANIOŁAMI. Pamiętajcie – dobro powraca!