Strona główna

„Niech żyje bal…” – czyli bal karnawałowy w przedszkolu

Okres karnawału to czas radości, zabawy, przebierańców i pochodów noworocznych trwających od Trzech Króli do Środy Popielcowej. Karnawał to czas rozrywki dla dorosłych i czas balów dziecięcych, organizowanych zarówno w domu jak i w Przedszkolu Miejskim nr 2 w Wysokiem Mazowieckim. Aby się dobrze bawić podczas balu karnawałowego, musimy się do niego odpowiednio przygotować, np. przystroić salę balonikami, serpentynami, kolorowymi łańcuchami, przygotować stroje, opracować ciekawe, wesołe zabawy, odpowiednią muzykę i piosenki, a także zapewnić miłe niespodzianki i konkursy oraz słodki poczęstunek. Tego wszystkiego nie zabrakło w naszym przedszkolu.

W odświętnie udekorowanych salach, w ciekawych, kolorowych kostiumach, wszystkie przedszkolaki bawiły się przy rytmach różnorodnej muzyki, jak przystało na prawdziwy bal. Niezliczone księżniczki, towarzyszący im kowboje, Indianie, krasnoludki, królewny, motylki, myszki, krakowianki, policjanci, smok oraz batman ze spidermanem i żółwiem ninja   a także  inne  postacie z kreskówek opanowały na kilka godzin nasze przedszkole. Bal karnawałowy dla młodszych dzieci odbył się 23 stycznia, natomiast starszaki bawiły się dzień później, 24 styczna 2014 roku. Na twarzach małych tancerek i tancerzy malował się uśmiech, który nie znikał, mimo chwilowego zmęczenia. Było bardzo radośnie, kolorowo i zabawnie. W trakcie trwania balu pojawili się również rodzice naszych milusińskich, którzy w większości bardzo chętnie tańczyli z przedszkolakami.  Zabawa przebiegała w miłej i radosnej atmosferze. Oczywiście nie zabrakło wizyty Mikołaja, który obdarował wszystkie dzieci pięknymi prezentami. Zabawa karnawałowa jest doskonałą imprezą, o szczególnie radosnej atmosferze. Każda grupa mała możliwość zrobienia pamiątkowego zdjęcia z Mikołajem. Kiedy czas zabawy dobiegł końca, dzieci z żalem opuszczały balową salę.  Dzień ten dostarczył dzieciom wielu przeżyć i miłych wrażeń, zresztą - zobaczcie sami! Zapraszamy do galerii zdjęć.

 

Bal maluszków

Bal starszaków