Szlachetna paczka łączy ludzi

„Jakże byłoby pięknie,

gdyby każdy z nas mógł wieczorem powiedzieć:

dzisiaj zrobiłem gest miłości wobec drugiego.”

Papież Franciszek

Szlachetna Paczka to program społeczny działający w Polsce od 20 lat. Oparty jest na współpracy między Wolontariuszami i Darczyńcami, dzięki czemu świąteczny prezent skierowany jest do konkretnych rodzin. To mądra pomoc polegająca na nawiązaniu relacji z drugim człowiekiem, który potrzebuje uwagi i zainteresowania. W tym roku Przedszkole Miejskie nr 2 wzięło  udział w organizacji Szlachetnej Paczki dla rodzin z naszego miasta. Do tej akcji włączyły się dzieci, rodzice, rada rodziców, dyrekcja, nauczyciele oraz pozostali pracownicy przedszkola. Przez kilkanaście dni zbieraliśmy potrzebne produkty, które przed świętami zawiezione zostały do rodzin. Dziękujemy wszystkim Darczyńcom za okazanie wsparcia oraz olbrzymie zaangażowanie. Utwierdzili nas Państwo w wierze, że obok nas są ludzie o olbrzymich sercach, którym nie jest obojętny los drugiego człowieka. Podarowaliśmy potrzebującym radość, nadzieję i realną pomoc na święta!!! Dziękujemy!