Czerwony dzień w przedszkolu

14 lutego dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 2 w Wysokiem Mazowieckiem w obchodziły Dzień Świętego Walentego, czyli Walentynki. Wszystkie dzieci ubrane były na czerwono. Na każdej grupie wykonywały własnoręcznie piękne, czerwone serduszka, uśmiechnięte serca wyklejane bibułą, drzewa miłości oraz tradycyjne kartki walentynkowe. Zajęcia tego dnia były odzwierciedleniem takich wartości jak: szczęście, miłość, przyjaźń i radość z przebywania ze sobą.

Tego dnia gościliśmy w naszym przedszkolu artystów ze studia teatralnego Art – Tre z Karkowa ze spektaklem teatralnym „Koziołek Nie-Matołek”. Występ aktorów był podkreśleniem uroczystej atmosfery panującej tego dnia.

W Dniu Świętego Walentego każda grupa otrzymała słodkie upominki: lizaki w kształcie serc, cukierki – serduszka oraz inne prezenty. Tego dnia mogli wyrazić swoje uczucia ci wszyscy, którzy są nieśmiali i skryci, przedszkolacy mogli spontanicznie okazać swoje uczucia i emocje do kolegów i koleżanek z grupy. Po dniu pełnym wrażeń dzieci zabrały swoje walentynki do domu.