Tłusty Czwartek w grupie V

Staropolskie przysłowie mówi:  „Powiedział Bartek, że dziś tłusty czwartek, a Bartkowa uwierzyła, dobrych pączków nasmażyła”.  Tymi słowami w grupie V Przedszkola Miejskiego nr 2 rozpoczął się słodki dzień – "Dzień Pączka". Tłusty czwartek jest ostatnim czwartkiem przed wielkim postem. Znany jest także jako zepsuty, mięsopust, karnawał. Rozpoczyna on ostatni tydzień karnawału, a wedle tradycji dozwolone jest wtedy objadanie się.

Przedszkolaki hucznie obchodziły "Dzień Pączka".  Poznały historię tłustego czwartku oraz tradycje i obrzędy z nim związane. Odbyły się zabawy muzyczno- ruchowe, quizy, zabawy rozwijające umiejętności matematyczne oraz percepcję wzrokową. Nie zabrakło również słodkiego poczęstunku w postaci pączków.  Radości i uśmiechów było przy tym, co nie miara.