Wizyta wyjątkowego gościa

W dniu 11 marca dzieci z grupy V i VI odwiedził wyjątkowy gość – pani Natalia Konicka, mama Filipka, która jest technikiem optykiem. Spotkanie było kolejnym punktem cyklu „Poznajemy zawody”.

Pani Natalia w bardzo ciekawy sposób przybliżyła dzieciom, na czym polega jej praca. Przedszkolaki mogły obejrzeć i poprzymierzać oprawki. Mogły sprawdzić jak działa soczewka i szkło korekcyjne.

Dzieci sprawdzały jak szkła reagują na światło i dlaczego robią się ciemne. Następnie przy pomocy asystentów pani Natalia sprawdzała, czy dzieci dobrze widzą i odróżniają konia od samolotu a dom od kaczki.  Na koniec odbył się  konkurs plastyczny na najfajniejszy projekt oprawek do okularów. Nagrodami w konkursie były prawdziwe okulary przeciwsłoneczne.

To było bardzo ciekawe i inspirujące spotkanie. Pani Natalia zdecydowanie skradła serca naszych przedszkolaków. Bardzo dziękujemy !!!