W świecie Dinozaurów, czyli Dzień Dinozaura w przedszkolu

Dinozaury, to temat, który nie od dziś fascynuje większość przedszkolaków. Realizując tematykę tygodnia, przedszkolaki z grupy X w dniu 1 marca obchodziły Dzień Dinozaura. Na tę okoliczność zorganizowaliśmy w przedszkolu nietypowe zajęcia, które wprowadziły dzieci w prehistoryczny świat i przybliżyły im życie dinozaurów. Wśród działań podejmowanych w tym dniu były zabawy w paleontologów, co rozbudziło w dzieciach fascynację odkrywania i dociekania zaistniałych dawniej zdarzeń.

Ciekawe zajęcia z wykorzystaniem plansz, książek, historyjek obrazkowych czy zdjęć,  zachęcały również do poznawania  sposobu narodzin oraz wyginięcia dinozaurów z naszej planety. Dzieci z rolek po papierze samodzielnie ułożyły szkielet dinozaura, co przysporzyło dzieciom wiele emocji i pozytywnych przeżyć. Było też wiele zabaw ruchowych oraz zajęcia plastyczne. Dzień Dinozaura upłynął  na wielkim odkrywaniu, poszukiwaniu i doświadczaniu,  ale przede wszystkim, na kreatywnej zabawie, która jest istotnym źródłem rozwijania zainteresowań dzieci i kształtowania właściwych postaw.