„W krainie muzyki”

Dnia 02.03.2022r. grupę VIII odwiedziła Pani Lilianna Brzoska, która posiada talent gry na skrzypcach i postanowiła się nim podzielić. Spotkanie z Panią Lilianą pozwoliło dzieciom w bardzo atrakcyjny sposób poznać instrument smyczkowy, jakim są skrzypce. Przedszkolaki miały również swój mały prywatny koncert. Pani Liliana przygotowała dzieciom dużo zagadek muzycznych, dzięki którym mogły poznać nowe słownictwo dotyczące skrzypiec, rozpoznawały melodie grane przez nią na skrzypcach.

Chętne dzieci spróbowały swoich sił w roli skrzypka lub skrzypaczki. Pani Liliana była w wieku naszych przedszkolaków, kiedy zaczęła grać na skrzypcach. Kto wie, może któreś z dzieci zaraziło się od niej pasją?

Pani Liliana sprawiła dzieciom mnóstwo przyjemności swoją piękną grą, a dzieci miały wspaniałe zajęcia - pouczające, pobudzające ciekawość i wyobraźnię. Bardzo dziękujemy za poświęcony czas i niesamowicie interesującą prezentację skrzypiec.