Dzień Dobrych Uczynków w grupie IX

Dzień Dobrych Uczynków to święto społecznych i  bezinteresownych działań. Pomysłodawcą tej akcji jest Fundacja Ekologiczna ARKA, która zachęca do czynienia dobrych uczynków na rzecz ludzi, zwierząt  i środowiska naturalnego.

Przedszkolaki z grupy IX przygotowały drobne upominki nowym kolegom z Ukrainy. Niespodzianka udała się bo widać było radość na twarzach Ani i Wiktora. W tym dniu wszyscy starali się być dla siebie wyjątkowo mili i uczynni.

Dzieci pomyślały także o pomocy zwierzętom przebywającym w schronisku. W ramach akcji ,, Napełnij miskę” zebrały wiele opakowań karmy i różnych smakołyków, które przekazały na rzecz wolontariatu ,, Moje Wszystkie Kundle”.

Takie wydarzenie jak Dzień Dobrych Uczynków skłania do refleksji. Przedszkolaki z grupy IX wiedzą, że trzeba pomagać i dzielić się dobrem. Niech taki dzień trwa przez cały rok  i jeszcze dłużej.