Koci świat… czyli "Dzień Kota"

Chodzą własnymi drogami, zawsze spadają na cztery łapy… koty, bo o nich mowa, miały swoje święto 17 lutego. Z tej okazji dzieci z naszego przedszkola w sposób szczególny,  z zaangażowaniem i ogromnym poczuciem humoru  uczestniczyły w tym wydarzeniu.

W ramach obchodów "Dnia Kota" przedszkolaki ubiorem upodobniły się do swoich przyjaciół, były wesołe kocie zabawy, rozwiązywanie zagadek, układanie puzzli, wykonywanie różnorodnych prac plastycznych, recytowanie wierszy i śpiewanie kocich piosenek, odbyły się również konkursy oraz rozmowy o tym, czego koty potrzebują do kociego szczęścia oraz co my - jako troskliwi opiekunowie - powinniśmy robić, by zaspokoić ich potrzeby.

Podjęte działania  miały na celu podkreślić znaczenie kotów w życiu człowieka, a także uwrażliwienie ludzi na często trudny los niezwykłych zwierząt, które swą tajemniczą i niezależną naturą zasłużyły na obchody "Dnia Kota" na świecie.

Grupa I

Grupa IV