„Witaj Wiosno” – powitanie wiosny przez dzieci z grupy VI

Przyjście  nowej  pory  roku – wiosny  jest  doskonałą  okazją  do  tego,  by  uzmysłowić  dzieciom, jak  wielkie  bogactwo  niesie  ze  sobą  budząca  się  do  życia  przyroda. W naszym  przedszkolu  przygotowania  do  pożegnania  zimy  i  powitania  wiosny  zaczęły  się  kilka  dni  wcześniej.  Zmieniła  się  dekoracja przedszkola  z  zimowej  na  wiosenną, a w  salach  zazieleniły  się  kąciki  przyrody.  Nie  zabrakło  również  prac  plastycznych,  dotyczących  pierwszych  zwiastunów  wiosny.

W piękny słoneczny poniedziałek przedszkolaki z najstarszej grupy postanowiły przywitać wiosnę, przygotowując montaż słowno – muzyczny dla swoich młodszych kolegów z przedszkola. Aby podkreślić wyjątkowy charakter tego dnia, dzieci zgromadzone jako widzowie były ubrane w zielone elementy garderoby oraz trzymały w rękach kwiaty – zwiastuny wiosny. Na scenie zaroiło się od kolorów bijących od aktorów przebranych za pory roku, kwiaty, zwierzątka czy bałwana. Nie zabrakło też tańców i śpiewów znanych piosenek wiosennych. Po wspólnym zaśpiewaniu piosenki „Maszeruje wiosna” dało się odczuć, że wiosna naprawdę jest już z nami, szczególnie, że przez okno przedszkolne wpadały piękne promienie słońca i oświetlały naszych młodych artystów, bardzo przejętych wystąpieniem wśród tak szerokiego grona odbiorców.

Jesteśmy pewni, że starania naszych wspaniałych przedszkolaków sprawią, że Wiosna zawita do nas na dobre.