Wiem, jak oszczędzać wodę – rozstrzygnięcie konkursu plastycznego w Przedszkolu Miejskim Nr 2

Bez wody nie można żyć – o tym wiedzą wszyscy. Jest ona niezbędna do życia człowiekowi, zwierzętom i roślinom. Korzystamy z wody codziennie i jest to dla nas fakt tak oczywisty, że nie zastanawiamy się nad nim, np. idąc rano do łazienki.

22 marca obchodzimy Światowy Dzień Wody – tego też dnia w naszym przedszkolu odbyło się rozstrzygnięcie międzyprzedszkolnego konkursu plastycznego zorganizowanego przez Zakład Wodociągów, Kanalizacji i Energetyki Cieplnej w Wysokiem Mazowieckiem, który był również sponsorem nagród.

Głównym celem konkursu było formowanie od najmłodszych lat właściwych nawyków w zakresie oszczędzania wody oraz zasad jej racjonalnego wykorzystywania. Na konkurs wpłynęło łącznie 115 prac z Przedszkola Miejskiego Nr 1 „Świat Malucha” oraz z naszej placówki. Był on podzielony na dwie kategorie wiekowe: 3-4 latki oraz 5-6 latki. Jury miało bardzo trudny wybór, ponieważ prace były wykonane na wysokim poziomie estetycznym. Wśród zaproszonych gości pojawił się Prezes Zarządu mgr inż. Andrzej Michalski oraz starszy referent do spraw ekonomicznych i publicznych - pani Anna Sienicka. Podczas spotkania dzieci obejrzały film edukacyjny o wodzie i jej codziennym oszczędzaniu oraz wzięły udział w quizie wiedzy o wodzie. Mali artyści otrzymali z rąk pani Ani oraz pań dyrektor pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

Dziękujemy wszystkim młodym plastykom za tak liczny udział w konkursie i mamy nadzieję, że każdy przedszkolak ma świadomość, iż woda to cenny dar, o który należy dbać i szanować każdą nawet najmniejszą kropelkę.