„Na Niebiesko Dla Autyzmu”

5 kwietnia 2022 roku dzieci z grupy XI obchodziły Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Głównym przesłaniem tego dnia jest podnoszenie świadomości społecznej i propagowanie wiedzy na temat autyzmu. Od najmłodszych lat staramy się uczyć dzieci tolerancji, budować postawę empatyczną co pozwala na lepsze zrozumienie osób ze spektrum autyzmu.

Tego dnia wszystkie dzieci i pracownicy grupy "zaświecili się na niebiesko", zakładając ubranie w tym kolorze. Dzieci  obejrzały  film na temat autyzmu, rozmawiały o trudnościach życia oraz umiejętnościach i sposobach radzenia sobie w trudnych sytuacjach osób z autyzmem. W ramach współpracy z Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną udaliśmy się na warsztaty sensoryczne, które zakończyły świętowanie tego pięknego dnia.