Poznajemy przyrodę wszystkimi zmysłami

10 i 13 maja 6 latki z grupy VI, IX, X, XI wybrały się na autokarową wycieczkę do Kurowa. Celem podróży był znajdujący się tam Ośrodek Edukacji Przyrodniczej „ Młynarzówka”, który odkrył przed dziećmi uroki Narwiańskiego Parku Narodowego.

Dzieci obejrzały film o powstaniu doliny Narwi, a następnie zapoznały się z ekspozycja na temat walorów przyrodniczych tego terenu. Zwierzęta wodne, powietrzne i lądowe zamieszkujące teren Parku nie mają już przed przedszkolakami żadnych tajemnic. Największą atrakcją pobytu w ośrodku było… bliskie spotkanie z owadami. Patrząc przez mikroskop, można było dostrzec piękno owadzich organizmów. Być może dzięki temu doświadczeniu dostrzeżemy piękno już nie tylko kolorowego motyla, ale również ćmy, bąka i pszczoły.

To była niezapomniana lekcja przyrody o Narwiańskim Parku Narodowym. Od dziś stajemy się jej miłośnikami!

Grupa 11

Grupa 10