Witaj Wiosno!

21 marca jak każe tradycja dzieci z naszego przedszkola postanowiły uroczyście powitać wiosnę. W tym dniu wszyscy przyszli do przedszkola ubrani na żółto, a dzieci i panie z grupy VII przygotowały przedstawienie teatralne pt. „Witaj Wiosenko”.  Spektakl obejrzały nie tylko dzieci z przedszkola, ale również rodzice oraz zaprzyjaźnione przedszkolaki z Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej i Oddziału Przedszkolnego przy Gimnazjum.

Starszaki bardzo chętnie uczestniczyły w inscenizacji. Dzieci przebrane za różne postacie, zwierzęta, ale też Wiosna i miesiąc Marzec odgrywały na scenie swoje role. Przedstawienie było uzupełnione wesołymi piosenkami i wprowadziło wszystkich zebranych w radosny, wiosenny nastrój. Na zakończenie odbył się quiz dla wszystkich dzieci o tematyce wiosennej, na którym dzieci popisały się swoją wiedzą. Po przedstawieniu z przedszkola nad rzekę wyruszył długi i kolorowy korowód z Marzanną. Wszyscy maszerowali ulicami miasta śpiewając wiosenne piosenki i recytując wesołe wiersze. Radosne i rozśpiewane dzieciaki wzbudzały uśmiech na twarzy niejednego przechodnia, którzy nie szczędzili przedszkolakom słów uznania. Nad rzeką dzieci pożegnały zimę - topiąc Marzannę.