IV POWIATOWY KONKURS WIEDZY „Bezpieczny i zdrowy przedszkolak"

Już po raz czwarty w naszym przedszkolu odbył się powiatowy konkurs wiedzy o bezpieczeństwie i zdrowiu pod hasłem „Bezpieczny i zdrowy przedszkolak". 28 marca 2014r w konkursie wzięło udział siedem trzyosobowych drużyn reprezentujących pięcio i sześciolatki z: Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej Nr 1 w Wysokiem Mazowieckiem, Niepublicznego Przedszkola w Szepietowie , Niepublicznego Przedszkola im. Kubusia Puchatka w Szepietowie, Gminnego Przedszkola w Czyżewie, Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Kuleszach Kościelnych,  Przedszkola Miejskiego Nr 1 ”Świat Malucha” w Wysokiem Mazowieckiem, oraz z Przedszkola Miejskiego Nr 2 w Wysokiem Mazowieckiem. Współorganizatorem konkursu było Starostwo Powiatowe w Wysokiem Mazowieckiem.

Wśród przybyłych gości obecni byli: przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Wysokiem Mazowieckiem: specjalista do spraw prewencji Pani Bożena Bucińska, mł. asp. Robert Sutkowski, przedstawiciel Państwowej Powiatowej Straży Pożarnej w Wysokiem Mazowieckiem bryg. Zbigniew Zalewski, kierownik żywienia z Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Wysokiem Mazowieckiem Pani Zofia Sokolik, lek. med. Katarzyna Wnorowska oraz przewodnicząca Rady Rodziców Pani Agata Wiśniewska, którzy zasiadali w komisji konkursowej. Ideą konkursu było propagowanie wśród dzieci wiedzy prozdrowotnej, zdrowego stylu życia oraz bezpieczeństwa.Przedszkolaki w trakcie rożnego rodzaju konkurencji wykazały się duża znajomością zasad bezpieczeństwa i zdrowia. Każda drużyna biorąca udział w konkursie miała też możliwość zaprezentowania swojej wiedzy na temat przestrzegania zasad bezpieczeństwa i zdrowia w formie krótkich scenek dramowych. Dzieci wykazały się również wiedzą na temat zdrowego odżywiania. Wszystkie odpowiedzi dzieci były analizowane i oceniane przez komisję.Spotkanie zakończyło się wręczeniem dla wszystkich zespołów pamiątkowych pucharów, dyplomów, medali i nagród rzeczowych. Gościom za przybycie zostały wręczone podziękowania. Konkurs przebiegał w atmosferze radości i dał dzieciom wiele satysfakcji ze zdobytych nagród.

Na zakończenie na dzieci czekał smaczny poczęstunek, ufundowany przez sklep „Jaskółka” oraz Spółdzielnię Mleczarską Mlekovita. Wszystkim placówkom dziękujemy za udział w konkursie i zapraszamy za rok.