Bohaterowie wierszy Brzechwy

Konkursy… Kto nie lubi brać w nich udziału? A raczej kto lubi otrzymywać dyplomy, podziękowania i prezenty niespodzianki? Chyba każde dziecko, a w szczególności nasi mali artyści – świadczy o tym liczba osób biorących udział w konkursie plastycznym organizowanym w naszym przedszkolu – „Bohaterowie wierszy Brzechwy”. Aż 57 dzieci w wieku 3-6 lat wspólnie z rodzicami wykonało piękne prace na podstawie wierszy, których dzieciaczki uczyły się na coroczny powiatowy konkurs recytatorski. Tablica z pracami przykuwała uwagę wszystkich przechodzących ze względu na różnorodność technik plastycznych, kolorystykę, fakturę.

Każda praca była inna, jedyna w swoim rodzaju, piękna, pracochłonna. Z gazetki spoglądały wydzierane, malowane Kaczki – Dziwaczki, Żaby mrugały oczami, Na Wyspach Bergamutach rzeczywiście można było zauważyć Kota w butach… Jurorzy mieli naprawdę twardy orzech do zgryzienia. W końcu jednak wyłoniono zwycięzców w czterech kategoriach:

- 3-latki – I miejsce – Malwina Chmielewska, II – Zuzanna Busma, III – Wiktor Choiński

- 4-latki – I miejsce – Bartosz Zawistowski, II – Błażej Prużanin, III – Joanna Zarzecka

- 5-latki – I miejsce – Maja Radgowska, II – Aleksandra Sieńkowska, III – Maria Giero

- 6-latki – I miejsce – Natalia Tymińska, II – Maksymilian Brzóska, III – Amelia Porzezińska

Gratulujemy zwycięzcom i wszystkich zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach. Na pewno nikt nie pozostanie bez dyplomu czy wyróżnienia. W końcu - kto nie bierze udziału – ten nie wygrywa!