Festyn Rodzinny w „Tęczowej Dwójeczce”

Dnia 22 maja o godzinie 14.30 na placu Przedszkola Miejskiego nr 2 w Wysokiem Mazowieckiem rozpoczął się Festyn Rodzinny „Tęczowej Dwójeczki”. Pierwszym punktem imprezy była część oficjalna, na którą składało się przywitanie zaproszonych gości, podziękowanie sponsorom, uroczyste poświęcenie nowego placu zabaw, montaż słowno – muzyczny najstarszych przedszkolaków oraz występ grupy tanecznej „Okay dance” z Miejskiego Ośrodka Kultury. Wśród zaproszonych gości nie mogło zabraknąć Starosty wysokomazowieckiego - Bogdana Zielińskiego, Burmistrza Miasta - Jarosława Siekierko, proboszcza parafii p.w. św. Ap. Piotra i Pawła – Edwarda Łapińskiego, przewodniczącego Rady Miasta – Józefa Sokolik oraz innych reprezentantów Rady Miasta Wysokie Mazowieckie.

Przy ogromnym zaangażowaniu Pani Dyrektor Przedszkola – Iwonie Mojkowskiej oraz wsparciu finansowemu naszych sponsorów na placu przedszkolnym tego dnia mogły stanąć wielkie dmuchane zamki do skakania, trampolina oraz loteria fantowa. Odbył się również pokaz baniek mydlanych, którego reżyserami były same dzieci. Nie mogło zabraknąć wsparcia ze strony policji, straży pożarnej oraz pogotowia ratunkowego, których reprezentanci służyli specjalistyczną pomocą i wsparciem. Dzieci mogły przejechać się konikiem, przygotowano wiele konkurencji sportowych, dzieci mogły bawić się chustą animacyjną. Ogromne podziękowania kierujemy pod adresem Banku Spółdzielczego w Wysokiem Mazowieckiem, jednemu z głównych sponsorów festynu. Serdecznie dziękujemy za pomoc finansową, nagrody rzeczowe dla dzieci, za zaangażowanie i pomoc przy organizacji imprezy. Podczas imprezy gościliśmy również firmę EUROBAC, która przygotowała dzieciom liczne zabawy i konkursy o tematyce ekologicznej z ciekawymi nagrodami. Można było również za symboliczną złotówkę zjeść własnoręcznie upieczone przez rodziców pyszne ciasta, zjeść kiełbaskę z grilla oraz posmakować warty cukrowej. Dla  najmłodszych niezwykłą frajdą był kącik kosmetyczno- fryzjerski i kącik malowania twarzy, który poprowadzili uczniowie z Centrum Kształcenia Zawodowego w Wysokiem Mazowieckiem.

Na festynie bawiły się dzieci, które we wrześniu przekroczą po raz pierwszy próg przedszkola, dzieci z osiedla, na którym nasze przedszkole się znajduje oraz absolwenci „Tęczowej Dwójeczki”.

Dzień upłynął bardzo szybko, w atmosferze radości dzieci i zadowolenia dorosłych.

Myślę, że organizatorzy wywiązali się z zapowiedzi, że impreza będzie niezapomnianym przeżyciem. Środki finansowe pozyskane  ze  sprzedaży produktów w punkcie  gastronomicznym, przy grillu i z loterii fantowej zasiliły  konto  Rady  Rodziców  i zostały   przeznaczone  na  zakup i doposażenie placówki  w  pomoce dydaktyczne.

Wszystkim sponsorom, ludziom o wielkim sercu, którzy pomogli zorganizować ten wielki dzień serdecznie dziękujemy i zapraszamy za rok.