Dni Teatru w Przedszkolu Miejskim Nr 2

Aktorzy, widownia, scena, kurtyna… Już najmłodsze dzieci wiedzą, że te określenia to atrybuty teatru. W Przedszkolu Miejskim Nr 2 tradycją już są organizowane rokrocznie Dni Teatru, w trakcie których każda grupa przedstawia dzieciom, rodzicom, gościom i pracownikom przedszkola swój spektakl. Jest to bardzo ważne wydarzenie w życiu każdego przedszkolaka, co doskonale mogą potwierdzić rodzice i panie pracujące na grupach. Dzieci bardzo chętnie uczą się nowych ról, angażują się emocjonalnie i idealnie wcielają w każdą powierzoną im postać.

Maski, przebrania, scenografia to nieodłączny wyróżnik naszych występów. Edukacja teatralna i co za tym idzie – występy na żywo, są niezwykle istotne i potrzebne w dobie komputerów i gier. Ważne jest, by przyjść, obejrzeć, zapamiętać, a na pewno każdy widz wyniesie z przedstawienia coś dla siebie – pewien morał, naukę. Dni Teatru także wzmacniają więzi i współpracę rodziców z dziećmi i nauczycielami, ponieważ mamy i tatusiowie pomagają w wykonaniu najróżniejszych i najbardziej wymyślnych przebrań dla swoich pociech - począwszy od zwierząt domowych, przez dzikie do postaci fantastycznych… A najważniejsze przecież jest to, by robić coś razem, pomagać sobie nawzajem.

Dziękujemy wszystkim rodzicom za tak aktywny udział w tworzeniu sztuki oraz dzieciom, bez których taka inicjatywa nie miałaby sensu i nie mogłaby się odbyć. Uważamy, że warto jest organizować tego typu przedsięwzięcia, gdyż dzięki występom publicznym dzieci przełamują barierę lęku i wstydu, a poza tym przez moment mogą być nie tylko widownią, ale także aktorami. Dorośli, a przede wszystkim nasze pociechy lubią wiedzieć, że ktoś ich słucha. Dlatego słuchajmy siebie nawzajem i bądźmy propagatorami kultury żywego słowa.

Grupa II

Grupa III