Ulubione wiersze dzieci

Dnia 30 kwietnia 2014r w Przedszkolu Miejskim nr2 w Wysokiem Mazowieckiem został przeprowadzony VI Powiatowy Konkurs Recytatorski   pod hasłem „ Ulubione wiersze dzieci - Brzechwa Dzieciom”.

Celem konkursu było dostarczanie przedszkolakom doznań estetycznych i emocjonalnych wypływających z piękna utworów literackich, zachęcenie do wspólnego czytania z dzieckiem literatury polskiej w tym poezji dla dzieci, uświadomienie dzieciom jaką piękną dziedziną sztuki i formą ekspresji jest recytacja.

Gospodarzem spotkania była oczywiście wspierająca nasze organizatorskie zmagania dyrektor naszego przedszkola pani Iwona Mojkowska. Oceny wszystkich dzieci biorących udział w konkursie dokonała komisja w składzie: nauczyciel języka polskiego ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Wysokiem Mazowieckiem pani Bożena Aleksandrowicz, nauczyciel języka polskiego z Gimnazjum pani Alicja Chmielewska i przedstawiciel Rady Rodziców pani Agata Wiśniewska.

Usłyszeliśmy wiersze  w wykonaniu 45 dzieci 3, 4, 5,6- letnich, z 9 placówek.  Dzieci prezentowały bardzo wysoki poziom umiejętności. Po zakończeniu prezentacji podczas obrad komisji wszyscy uczestnicy oraz nauczyciele zostali zaproszeni na skromny poczęstunek. Była to okazja by w cieplej, milej atmosferze nawiązać bliższą współpracą między placówkami.

Po słodkim poczęstunku przewodnicząca komisji pani Bożena Aleksandrowicz  odczytała  werdykt jury.

I miejsce zajęli:

Lidia Stypułkowska - 3 latek; Julia Jabłońska  – 4 latek; Maryla Krajewska – 5 latek; Jan Michalski  - 6 latek

II miejsce zajęli:

Jan Jabłoński - 3 latek; Magdalena Olędzka – 4 latek; Piotr Idźkowski – 5 latek; Wiktoria Grodzka - 6 latek

III miejsce zajęli:

Gabriela Mioduszewska - 3 latek; Antonina Fronczuk - 4 latek; Nikola Jurczak – 5 latek; Maja Sienicka   - 6 latek

Zuzanna Kolczak, Alicja Michalczuk, Wiktoria Olczyk – 3 latki

Malwina Sienicka, Antoni Stypułkowski, Maria Grochowska – 4 latki

Antoni Doroszkiewicz,  Gabriela Wojno, Maria Mioduszewska – 5 latki

Bartłomiej Dąbrowski, Szymon Olędzki, Jakub Pietruszewski – 6 latki

Wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy książeczki oraz małe upominki, najlepsi otrzymali puchary książki i nagrody rzeczowe, ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Wysokiem Mazowieckiem