Zabawa w klimacie nauki.

25 kwietnia 2014r. dzieci z grupy V wybrały się na wycieczkę autokarową do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Zwiedzanie rozpoczęło się od zwiedzania miejsca dla najmłodszych  Galerii „Bzzz”, gdzie  dzieci mogły swobodnie bawić się  wśród ciekawych eksponatów, które rozbudzały w nich ogromną ciekawość  oraz chęć zdobywania wiedzy. Mogły tam zobaczyć jak widzą różne zwierzęta, jakie dźwięki i zapachy można spotkać na łące. Dzieci robiły też doświadczenia z wodą, bawiły się w teatrzyk cieni, przeglądały się w różnych śmiesznych lustrach. Atrakcji było wiele i pozostał niedosyt, przedszkolakom tak bardzo spodobało się w Centrum Nauki Kopernik, że nie chciały go opuszczać. Zabawa stała się prawdziwą nauką, a nauka – fantastyczną zabawą.

Wyczerpane zabawą dzieci miały możliwość odpocząć w pięknych Łazienkach Królewskich. Oprócz zabytkowych budowli dzieci podpatrywały wiosenną przyrodę i podchodzące do nich wiewiórki, spacerujące pawie. Na koniec zrobiliśmy kilka pamiątkowych zdjęć przy pomniku Fryderyka Chopina.

Mimo ogromnego zmęczenia dzieci z zaciekawieniem oglądały przez szybę pejzaże stolicy.

W drodze powrotnej wstąpiliśmy do Mcdonaldsa, co było dla dzieci kolejną niespodzianką i sprawiło im ogromną radość.

Do przedszkola wszyscy wrócili zmęczeni, ale bardzo  szczęśliwi.

Dziękujemy wszystkim rodzicom za ogromne zaangażowanie i pomoc podczas wycieczki.