Witaminki dla chłopczyka i dziewczynki

W dniach 22-26 września dzieci z grupy VIII uczyły się o owocach i o ich pożytecznym działaniu na zdrowie zarówno dzieci jak i dorosłych osób. W ramach tematyki tygodniowej i propagowania idei zjadania owoców, jako źródła witamin, dzieci wykonały witaminowe szaszłyki, które później chętnie z uśmiechniętą minką zjadły. Zadaniem dzieci było obranie ze skórki owoców, a następnie pokrojenie ich i nałożenie na patyczek. Frajdy było, co niemiara!

Oprócz robienia przysmaków dzieci wybrały się także do sklepu owocowo – warzywnego, by porozmawiać ze sprzedawczynią o zdrowym odżywianiu. Zadaniem średniaczków było nazywanie pokazywanych przez ekspedientkę owoców, co okazało się błahostką, bo przedszkolacy wykazały się ogromną wiedzą na ten temat. Mając na względzie fakt, iż dzieci najchętniej i najlepiej uczą się wielozmysłowo tzn. również poprzez węch, smak i dotyk zajęcia także polegały na rozpoznawaniu w taki sposób owoców z zasłoniętymi oczami.

Reasumując, po tych zajęciach przedszkolacy na pewno wiedzą, że żeby być zdrowym należy jeść owoce, a wyniesioną wiedzę wykorzystujemy m.in. podczas podwieczorków, gdzie dzieci nie tylko wiedzą o pozytywnym wpływie witamin, ale właśnie w praktyce pokazują to tzn. zjadają dary natury. Trzymamy kciuki, oby tak dalej!

Dzieci robią sałatkę

Dzieci w sklepie owocowo - warzywnym