Bezpieczni na drodze

Czerwone światło – stój, zielone światło jedź! Chyba każdy przedszkolak zna słowa tej piosenki i potrafi wdrażać je w życie. Aby to sprawdzić dnia 30 września nasze przedszkole odwiedziły służby mundurowe tzn. p. Bożena Bucińska z policji oraz p. Agnieszka Perkowska ze straży miejskiej w Wysokiem Mazowieckiem. Celem spotkania było zaprezentowanie bezpiecznej drogi z przedszkola do domu.

Dzieciom podczas spotkania towarzyszył Omnikopter – bohater filmiku o bezpieczeństwie. Przedszkolacy oprócz obejrzenia filmu i prezentacji multimedialnej miały możliwość uczestniczenia w pogadance oraz teście wiedzy. Funkcjonariuszki były zaskoczone ogromną wiedzą dzieci na temat zasad bezpiecznego poruszania się po drodze i chodniku. Na koniec wszyscy uczestnicy dyskusji otrzymali kolorowanki oraz odblaski, które mają im towarzyszyć zawsze podczas słabej lub złej widoczności na drodze. Bo nawet każdy maluch wie, że odblaski nosi się!