Kariera zawodowa malucha

Rozbudzenie zainteresowania wykonywaniem różnych zawodów zaczyna się już bardzo wcześnie. Wtedy najkorzystniej ukazać specyfikę pracy w jej środowisku. Dzieci z naszego przedszkola chętnie udają się na wycieczki by z bliska obserwować pracę ludzi w naszym mieście.

Niezwykle budującym jest fakt, że Centrum Kształcenia Zawodowego bardzo chętnie podejmuje współpracę na tym gruncie z naszą placówką przedszkolną, dzięki uprzejmości dyrektora szkoły Józefa Sokolika. CKZ to szkoła zapewniająca wykształcenie zawodowe w wielu kierunkach z bogatym zapleczem warsztatowym. Dzięki temu zajęcia szkoleniowe są dla przedszkolaków niezwykle interesujące. Od końca września dzieci z różnych grup oglądały i uczestniczyły w zajęciach warsztatowych w pracowni kuchennej. Zaskoczeniem dla maluchów była ogromna różnica miedzy gotowaniem ich rodziców, a profesjonalnym przygotowaniem posiłków przez ich dużo starszych kolegów pod czujnym okiem pani profesor Beaty Konopka. Zrobiony tutaj sok, szaszłyki owocowe i ciasteczka to dania atrakcyjne i nietuzinkowe, podobnie też muffinki zjadane z upodobaniem przez naszych podopiecznych. Takie zajęcia są zachętą do wyboru drogi zawodowej w przyszłości.

Miłe przyjęcie, wartościowe zajęcia i przychylność kadry CKZ w Wysokiem Mazowieckiem to atuty, dla których dzieci chętnie tu przychodzą. Życzymy im dynamicznego rozwoju skromnie licząc na dalszą równie owocną współpracę.