Dzień wszystkich przedszkolaków

Każdy nowy etap życia rozpoczyna pewien rodzaj inicjacji. Jest to tradycja mocno zakorzeniona w wielu kulturach, również i w naszej. Taką swoistą inicjacją jest wprowadzanie dzieci w życie przedszkolne, dlatego pod koniec września nasze przedszkole zorganizowało Dzień Przedszkolaka.

Ten dzień musi najmłodszym przedszkolakom kojarzyć się jak najlepiej, nieść pozytywne emocje. I rzeczywiście tak się stało, bowiem w zabawę zaangażowani byli wszyscy tworzący społeczność przedszkolną. Zabawy integracyjne łączyły młodsze i starsze grupy, jak również pokolenia, gdyż zaproszenie rodzice i dziadkowie chętnie brali udział w zabawie. Świetnie dobrane zabawy, tańce, pląsy oraz wiersze dawały poczucie wspólnoty i pozostawiły w uczestnikach najlepsze wspomnienia.

Integracja przez zabawę, również z dziećmi niepełnosprawnymi, wprowadza przedszkolaków w życie społeczne, budzi właściwe postawy, w tym tolerancji, rozwija potrzebę rozwoju osobowości. Zaproszeni goście bliżej widzą pracę placówki oświatowej i mogą docenić troskę władz podziwiając piękne, kolorowe wyremontowane wnętrza.