Przedszkolaki w Gimnazjum

Od 1 września 2014 roku w budynku Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika funkcjonuje nowa grupa przedszkolna, do której uczęszczają dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 2. Na potrzeby przedszkolaków zaadaptowano salę i łazienkę na parterze budynku. Sala jest przestronna i kolorowa wyposażona w różnorodne zabawki oraz pomoce edukacyjne sprzyjające radosnej i twórczej zabawie. W sali powstały kąciki zabaw zachęcające dzieci do podejmowania wielu zabaw tematycznych.

Dzieciom w ciągu dnia zapewnione są trzy posiłki, które przygotowują Panie kucharki z gimnazjum. Maluchami opiekują się dwie nauczycielki, pomoc nauczyciela.  Obecnie do nowej grupy uczęszcza 28 dzieci w wieku 3 lat.  Warunki stworzone dzieciom pozwolą poszerzać ich umiejętności, rozwijać zainteresowania, a nauczycielom i pracownikom sprawować należytą opiekę nad rozwojem dzieci i ich bezpieczeństwem.