W związku z realizacją tematyki tygodniowej 30 października 2014 r. dzieci z grupy VI wybrały się na wycieczkę do Centrum Kształcenia Zawodowego. Dzięki uprzejmości dyrektora Pana Józefa Sokolika uczestniczyły w zajęciach szkoleniowych w pracowni gastronomicznej, gdzie miały możliwość upieczenia pysznych ciasteczek.

W szkolnej kuchni powitała nas Pani Profesor Beata Konopka z młodzieżą uczącą się kunsztu dobrego gotowania. Dzieci mogły poznać pracę kucharek oraz urządzenia i przedmioty, które pomagają im w codziennym przygotowywaniu ciasteczek i wielu innych dań. Pani kucharka pokazała dzieciom, w jaki sposób działają urządzenia kuchenne. Ostrzegła również dzieci, że same nie mogą włączać urządzeń działających na prąd, gdyż to może zagrażać ich bezpieczeństwu.

Na koniec dzieci podziękowały i wręczyły własnoręcznie wykonany bukiet kwiatów, a w nagrodę zostały obdarowane słodkim upominkiem. Było interesująco i pachnąco. Do Przedszkola dzieci wróciły zadowolone i pełne wrażeń.

Serdecznie dziękujemy Pani Profesor Beacie Konopko za okazaną gościnność i bardzo miłą atmosferę.