Dziecięcych Bajek Świat…

Edukacja teatralna jest integralną częścią wychowania dzieci we współczesnym świecie i może dawać wspaniałe efekty. Dzieci 5 - 6 letnie z grup V, VI i VII 5 listopada 2014 r. wybrały się do Teatru Lalki i Aktora w Łomży aby obejrzeć spektakl „Baśń o rycerzu bez konia”.

Rycerz bez konia to ciepła i mądra opowieść familijna pełna humoru.

Ten rozśpiewany spektakl wielokrotnie angażuje dzieci do interakcji z jego bohaterami. Rycerz bez Konia i Koń bez Rycerza, którzy wędrują szukając siebie nawzajem. Obaj wytrwale dążą do spełnienia swojego marzenia, Rycerz pragnie znaleźć Konia, Koń marzy, aby jakiś rycerz nie wstydził się jeździć na koniu, który ma wieczną czkawkę. W swojej podróży napotykają różne baśniowe stwory – wiecznie głodnego Smoka, Małą Myszkę, która pragnie być najstraszniejszym potworem, rozkojarzoną Czarodziejkę, stare mądre Drzewo i piękną Królewnę. Spotykają na swojej drodze różne postaci, ale nie mogą spotkać siebie.

Bajka zawiera jasny przekaz, że warto mieć marzenia i dążyć do ich realizacji mimo trudności z tym związanych. Wszystkie dzieci z wielkim zainteresowaniem śledziły bieg wydarzeń na scenie. Warto było zobaczyć spontaniczne reakcje: śmiech, zaniepokojenie, ulgę i ogromną radość dzieci.