Z wizytą w zakładzie fotograficznym

W dniach 3- 4 listopada 2014 roku dzieci z grup VII i VIII wzięły udział w wycieczce do zakładu fotograficznego: Studio Foto-Video SZWED.

Na miejscu zostaliśmy powitani przez Pan fotograf z sumiastym wąsem, który oprowadził nas po zakładzie. Oglądaliśmy wiele profesjonalnie wykonanych zdjęć. Mogliśmy, obejrzeć różnego rodzaju fotografie (okolicznościowe, portrety, rodzinne, pejzaże) zrobione przez zawodowego fotografa.

Pani fotograf opowiedziała nam, w jaki sposób wykonuje się zdjęcia obecnie, a jak wyglądał ten proces dawniej. Mieliśmy możliwość obejrzenia sprzętu używanego w zakładzie.

Dzieci uczestniczyły w sesji fotograficznej, obserwowały komputerową obróbkę swoich zdjęć. Mogły również zaobserwować drogę wykonywania zdjęcia - od naciśnięcia migawki do uzyskania odbitki.

Każde z dzieci otrzymało na pamiątkę grupową fotografię. Mamy nadzieję, że ta wycieczka rozbudzi pasję fotograficzną u dzieci.

Dziękujemy za bardzo miłe przyjęcie „małych fotografów”.