Grupa IV z wizytą w Banku Spółdzielczym

W dniu 14 listopada 2014 r. dzieci z grupy IV wzięły udział w wycieczce do Banku Spółdzielczego w Wysokiem Mazowieckiem.  Przedszkolaki poznały podstawowe zasady funkcjonowania tej instytucji oraz charakter pracy bankowców, miały możliwość obejrzenia wszystkich stanowisk pracy oraz porozmawiania z pracownikami. Najwięcej emocji wzbudziła liczarka do pieniędzy, na której przedszkolaki miały możliwość przeliczania prawdziwych banknotów.

Każde dziecko pragnęło wziąć na pamiątkę papierowy pasek z rzędami wydrukowanych cyferek.  Wielkim zaszczytem było zasiąść na fotelu Prezesa Banku i przez chwilkę poczuć się w tej ważnej roli. Na koniec został zaprezentowany bankomat – wpłacaliśmy i wypłacaliśmy pieniądze. Spotkanie upłynęło w bardzo miłej atmosferze.

Dla małych klientów pracownicy banku przekazali miłe niespodzianki.

Myślimy, że warto już najmłodszych przedszkolaków wprowadzać w świat finansów, gdyż idea mądrego gospodarowania pieniędzmi zaowocuje w przyszłości trafnymi decyzjami finansowymi.

Składamy podziękowanie pracownikom Banku Spółdzielczego w Wysokiem Mazowieckiem za zaproszenie i przyjęcie dzieci w swojej siedzibie. Szczególne słowa kieruję do pani A. Rydzewskiej za pomoc w zorganizowaniu spotkania i przygotowanie niespodzianek.