Strona główna

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA W I i III GRUPIE

                           19 i 20 listopada to bardzo uroczyste dni w naszym przedszkolu. Prawdziwymi przedszkolakami stały się dzieci z dwóch najmłodszych grup - I i III. W obecności zaproszonych gości oraz najbliższych dzieci śpiewały piosenki, tańczyły i recytowały wiersze. Był to pierwszy tak ważny i poważny debiut przedszkolaków z najmłodszych grup.

Dzieci podeszły do tego z entuzjazmem, przez wiele dni pilnie uczyły się piosenek, wierszy i tańców, cierpliwie znosiły próby części artystycznej. Był to dla dzieci ogromny, ale miły wysiłek, z jednej strony trwał ciągle okres adaptacyjny związany z przyjściem do przedszkola, a z drugiej strony musiały się skupić na nauce, na próbach. Uporały się z tym ciężarem doskonale, czego efekt zaproszeni goście i rodziny mogły podziwiać. Na zakończenie części oficjalnej odbyło się zasłużone pasowanie. Pasowania, olbrzymim ołówkiem dokonała nasza Pani Dyrektor. Każdy przedszkolak otrzymał pamiątkowy dyplom oraz upominek na dobry początek wspólnych lat edukacji przedszkolnej. Dzieci z najstarszych grup uświetniły naszą uroczystość swoimi występami, witając uroczyście w naszym przedszkolu. Na koniec był też słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Uroczystość ta dostarczyła wiele emocji zarówno dzieciom jak i ich rodzicom.

Grupa I

Grupa III