Ostatni jesienny liść

Wśród młodych ludzi coraz bardziej zauważalna jest niechęć do wysiłku fizycznego. Współczesne media są dla nich atrakcyjniejsze niż odkrywanie możliwości swojego ciała. Aby pobudzić młodych ludzi do działania należy już od przedszkola rozwijać dzieci ruchowo, najlepiej na świeżym powietrzu. Nie wystarczy jednak jednorazowe podjęcie wysiłku, ale muszą mieć one charakter cykliczny. Do tej trudnej pracy włączyła się grupa II „Biedroneczki”, bowiem pod hasłem Jesienne harce angażowała do zabaw zarówno dzieci jak i ich rodziców.

Chęć do udziału w tych zabawach rozbudzała przede wszystkim atrakcyjna forma zajęć. Dzieci z zaangażowaniem wykonywały ćwiczenia w przepięknym plenerze, w parku, od początku jesieni aż do ostatniego jej tchnienia. Zebrane podczas tych zabaw kasztany, żołędzie i liście były chętnie wykorzystywane podczas zabaw artystycznych jak i dydaktycznych. Kończące cykl jesiennych zabaw spotkanie z rodzicami również miało charakter ruchowy. Dobry relaksujący klimat zajęć otwartych budowała jesienna nastrojowa muzyka mistrzów klasyki. Spotkanie to tak opisał jeden z rodziców:

„czerwone liście wysyłają podwyższony puls uśmiechu

odwracają się w słońce tuż pod powiekami mokrych wzruszeń

skaczą od duszy do góry jak biblioteka pomysłów

czyste tylko działaniu dorastają do powrotów”

Mijająca jesień inspiruje, rozwija, daje radość tym, którzy chcą robić coś pozytywnie. Zajęcia ruchowe, zabawy, muzyka i konkursy plastyczne w atrakcyjnej formie dają nie tylko satysfakcję i poczucie dobrej zabawy. Są przede wszystkim szansą na rozwój, szansą, że w przyszłości zajęcia z ruchem fizycznym będą przyjmowane zawsze z radością …nie tylko jesienią.