Elektryczne - bezpieczne

Najskuteczniejsze uczenie, jak ogólnie wiadomo, to nauka przez praktykę. Bezpieczeństwo, tak ważne w życiu ludzi żyjących w stechnicyzowanym społeczeństwie, to najlepszy temat do realizacji właśnie przez praktykę.

Aby bliżej poznać obchodzenie się z urządzeniami elektrycznymi II grupa „Biedroneczki” odbyła wycieczkę do sklepu Partner AGD. Pracownicy po ciepłym przywitaniu uczestników zapoznali dzieci z różnymi urządzeniami elektrycznymi.

Przedszkolaki poznały urządzenia niezbędne w każdym domu, tj. sprzęty kuchenne, narzędzia potrzebne do wyposażenia domowego warsztatu i te służące rozrywce. Personel sklepu z naciskiem podkreślał, że wszystkie te produkty mogą być używane wyłącznie za zgodą i w obecności dorosłych.

Dobrodziejstwo, jakie niesie technika może być również zagrożeniem, jeżeli jest niewłaściwie użytkowana. Dzieci, które poznały zasady bezpieczeństwa odkryły również, że ich rodzice marzą o niektórych z tych przedmiotów szukając prezentów pod choinką…

Dzieci już wiedzą, co jest bezpieczne, a co nie. A czy dorośli zdają sobie z tego sprawę?