Święta, święta, święta ……………

Święta Bożego Narodzenia są najpiękniejszymi świętami, na które czekają nie tylko dzieci, ale i dorośli. Są to święta najbliższe i najdroższe naszym sercom, gdyż towarzyszy im niepowtarzalna i wyjątkowa atmosfera.

Dzień 16 grudnia 2014 r. w naszym przedszkolu był „bardzo ciepły”. To właśnie w tym dniu odbyło się spotkanie opłatkowe, na które zostali zaproszeni burmistrz miasta pan Jarosław Siekierko, emerytowani pracownicy przedszkola pani Halina Gołaszewska, pani Danuta Paprocka, pani Anna Stypułkowska, pani Danuta Sienkiewicz, pani Hanna Grecka, pani Krystyna Śliwowska i pani Bożena Krassowska oraz przedstawiciele Rady Rodziców pani Agata Wiśniewska i pani Aneta Stypułkowska. Miło było gościć również pracowników przedszkola oraz panią dyrektor Iwonę Mojkowską.

Przed gośćmi wystąpiły dzieci z VI grupy. W scenografii bożonarodzeniowej stajenki oraz przy brzmieniu pięknych polskich kolęd dzieci prezentowały się bardzo efektownie i z wielkim przejęciem występowały dla publiczności. Sprostali zadaniu , jakie postawiły przed nimi panie Ewa Kolińska i Monika Grodzka i nie tylko pokazali historię narodzin Jezusa, ale również tradycje związane z wigilią.

Jasełka wykonane przez najstarsze przedszkolaki wzbudziły ogromne wzruszenie, radość i uśmiech. Najważniejszą częścią spotkania było podzielenie się opłatkiem - symbol zgody i pojednania. Przy wigilijnym stole była okazja, by wymienić poglądy, podyskutować o minionym czasie i o nadziejach związanych z nadchodzącym Nowym Rokiem.

Po południu dzieci wystąpiły przed swoimi rodzicami a na zakończenie wszyscy podzielili się opłatkiem oraz złożyli sobie wzajemne życzenia świąteczne.

Rodzicom serdecznie dziękujemy. WESOŁYCH ŚWIĄT!